از سوی وزارت نیرو؛

اعلام برنامه برای مقابله با خاموشی‌ تابستانی در تهران

30 بهمن 1394 ساعت 21:41

یک مقام مسئول در توانیر سناریوهای فنی و عملیاتی در دست اجرا به منظور کاهش خاموشی‌های برق برای تابستان سال آینده تهران را تشریح کرد.


یک مقام مسئول در توانیر سناریوهای فنی و عملیاتی در دست اجرا به منظور کاهش خاموشی‌های برق برای تابستان سال آینده تهران را تشریح کرد.

به گزارش تحریرنو، بهنام بيات در تشریح سناریوهای فنی و عملیاتی مقابله با خاموشی‌های تابستان سال آینده در سطح تهران، گفت: در نشستی مشترک بین شرکت توزیع برق و شرکت برق منطقه‌ای تهران، برنامه‌ریزی به منظور بهره‌برداری از پست و خطوط جدید انتقال برقی كه بيش از ۹۰ درصد پيشرفت فيزيكی دارند، انجام شد.

معاون بهره‌برداری شركت توزيع نيروی برق استان تهران با اعلام اینکه با بهره‌برداری از این تاسیسات جدید، امکان مدیریت بیشتر پیک مصرف برق تابستان سال آینده تهران فراهم خواهد شد، تصریح کرد: پیش بینی می‌شود بخش از این تاسیسات تا اردیبهشت ماه سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید.

این مقام مسئول با اعلام اینکه به منظور استفاده از حداكثری از ظرفيت پست‌هاي فوق توزيع و انتقال استان تهران، نحوه بارگيری توسط فيدرهای ۲۰ كيلوولت تعیین شده است، اظهار داشت: حفاظت پست‌های فوق توزيع، برنامه‌ريزی براي كاهش قطعی های حفاظتی، هماهنگی اعمال خاموشی های با برنامه در حداقل ممكن و ارائه راهكارهای مناسب به منظور تعاملات فنی و مديريت راهبردی شبكه بين دو شركت توزيع و برق منطقه‌ای تهران از دیگر سناریوهای مقابله با خاموشی‌ها است.

وی با اشاره به راه اندازی سه پست جدید برق در تهران تا بهار سال ۹۵، افزود: پیش بینی می‌شود با راه‌اندازی اين پست‌ها بيش از ۲۰۰ مگاولت آمپر به ظرفيت توزيع برق استان تهران افزوده شود و امكان تامين برق متقاضيان مسكن مهر و بخشی از افزايش بار درخواستی مشتركان صنعتی فراهم شود.

معاون بهره‌برداری شركت توزيع نيروی برق استان تهران در پايان خاطرنشان کرد: در مجموع با اجرای سناریوهای مختلف به دنبال کاهش خاموشی‌های برق تهران برای تابستان سال آینده هستیم.


کد مطلب: 4619

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdcb.8baurhb09iupr.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir