رئیس چهارمین جشنواره خود مراقبتی عنوان کرد؛

تاثیرات سوء شیوه زندگی مدرن بر سلامت افراد

19 تير 1398 ساعت 13:53

رئیس چهارمین جشنواره خود مراقبتی و آموزش بیمار، گفت: امروزه شیوه زندگی مدرن و شرایط زیست محیطی تأثیرات سویی بر سلامت دارد.


رئیس چهارمین جشنواره خود مراقبتی و آموزش بیمار، گفت: امروزه شیوه زندگی مدرن و شرایط زیست محیطی تأثیرات سویی بر سلامت دارد.

به گزارش تحریرنو از دبیرخانه جشنواره، مهدی نوروزی، رئیس چهارمین جشنواره ملی خود مراقبتی و آموزش بیمار، اظهار داشت: چهارمین جشنواره خود مراقبتی و آموزش بیمار را در حالی برگزار می‌کنیم که شاهد تحولات گوناگونی در ارتقا سلامت مردم و کاهش بیماری‌های واگیر و غیر واگیر در کشور هستیم.

وی افزود: در این رویداد اهتمام داریم تا ضمن ایجاد پل ارتباطی میان متخصصان مختلف در زمینه آموزش خود مراقبتی به آخرین دستاوردها و ایده‌های نوآورانه رسانه و هنری در آموزش به بیمار، خود مراقبتی و پیشگیری از بیماری‌ها و تشویق فعالان در این عرصه بپردازیم.

نوروزی ادامه داد: متأسفانه امروزه شیوه زندگی مدرن و شرایط زیست محیطی تأثیرات سویی بر سلامت دارد. به همین دلیل است که ارتقا مهارت خود مراقبتی صحیح در جوامع اهمیت زیادی خواهد داشت.

وی افزود: باور داریم خود مراقبتی مسئولیت اجتماعی فرد در برابر خود و جامعه و سرآغاز سلامتی و جامعه‌ای شاداب و پرنشاط است. بر این اساس توجه به سلامت و شناسایی عوامل تهدید کننده سلامتی و مقابله با آنها باید در اولویت توجه مسئولان باشد و مردم نیز با ارتقا مهارت و آگاهی در راستای بهبود وضعیت سلامت خود تلاش کنند و احساس مسئولیت نمایند.

نوروزی گفت: با توسعه فناوری‌ها و روش‌های نوین مراقبت و درمان در عرصه سلامت و تأکید بر خود مراقبتی، تقاضای جامعه و بیماران را برای دریافت دانش و اطلاعات مرتبط با مراقبت و درمان را افزایش داده است. به این ترتیب توجه به رویکردهای مراقبتی جامع و جامعه نگر مبتنی بر نیازهای افراد، امری غیرقابل اجتناب تلقی می‌شود.

رئیس جشنواره خود مراقبتی و آموزش بیمار، افزود: تلاش داریم با گسترش و ارتقا آموزش خود مراقبتی در زمینه‌های ارتقای سلامت، اصلاح شیوه زندگی، پیشگیری از بیماری، ارزیابی علائم، حفظ سلامت، درمان بیماری و توان بخشی و…، با بهره گیری از جدیدترین و مؤثرترین روش‌های انتقال اطلاعات از جمله رسانه و هنر، نقش مهمی در سلامت مردم ایفا کنیم که این امر در افزایش کیفیت زندگی مردم و از طرف دیگر کاهش هزینه‌های اضافی مردم و دولت نقش مهم دارد.

وی ادامه داد: در این همایش سعی می‌کنیم از امکانات، ظرفیت‌ها، منابع و فرصت‌ها به صورت ملی و با هدف ارتقا سلامت مردم استفاده کنیم. امید است با توجه به هماهنگی‌های انجام گرفته شده و همکاری و همراهی مسئولان و مردم و شرکت فعال استادان، دانشجویان، جامعه پزشکی، هنری و سایر علاقمندان به این موضوع بتوانیم آغاز کننده و راهگشای برخی مسائل پیش رو در زمینه عدم آگاهی مردم باشیم.

هفتمین سمپوزیوم و چهارمین جشنواره ملی خود مراقبتی و آموزش بیمار در روز دوم مردادماه همزمان با روز جهانی خودمراقبتی در تالار امام، بیمارستان امام خمینی تهران برگزار می شود.


کد مطلب: 18905

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdccpoqs.2bq4x8laa2.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir