علیرضا رئیسیان؛

«مردی بدون سایه» توقیف موقت است/ سر فیلم را بریدند!

22 مرداد 1398 ساعت 13:38

علیرضا رئیسیان کارگردان فیلم سینمایی «مردی بدون سایه» در اکران خصوصی این فیلم سینمایی از وضعیت اکران فیلم ها و مشخص نبودن زمان اکران فیلمش انتقاد کرد.


علیرضا رئیسیان کارگردان فیلم سینمایی «مردی بدون سایه» در اکران خصوصی این فیلم سینمایی از وضعیت اکران فیلم ها و مشخص نبودن زمان اکران فیلمش انتقاد کرد.

به گزارش تحریرنو ؛ مراسم اکران خصوصی فیلم سینمایی «مردی بدون سایه» با حضور جمعی از عوامل و بازیگران این فیلم روز گذشته دوشنبه ۲۱ مردادماه، در پردیس سینمایی کوروش برگزار شد.

در این اکران خصوصی، علیرضا رئیسیان، نادر فلاح، گوهر خیراندیش، ستار اورکی، محمدرضا دلپاک، علی سرتیپی، به آفرید غفاریان و تعدادی دیگر از عوامل و هنرمندان حضور داشتند.

علیرضا رئیسیان تهیه‌کننده و کارگردان فیلم «مردی بدون سایه» پیش از شروع فیلم روی صحنه رفت و ضمن خوش آمدگویی به حاضران، از شرایط اکران فیلم ها انتقاد کرد و با اشاره به این که قصد داشته این فیلم را در روز عید فطر اکران کند، بیان کرد: ما از عید فطر قصد اکران عمومی فیلم را داشتیم، اما به کرات به تاخیر افتاد.

وی با اشاره به افت فروش فیلم‌ها در ماه های اخیر، ادامه داد:استقبال نکردن فعلی مردم از سینما و شرایط پیش آمده، نتیجه تصمیمات و برنامه‌ریزی‌هایی است که سازمان سینمایی به تنهایی و بدون شنیدن نظرات فعالان سینما انجام داده است.

کارگردان «مردی بدون سایه» اظهار کرد: تلاش بر این است که اکران برخی از فیلم‌ها به هر قیمتی ادامه پیدا کند. با وجود این که تیزرهای فیلم ما از دو ماه قبل در سینماها در حال پخش است و در اخبار و رسانه‌ها خبر اکران فیلم «مردی بدون سایه» منتشر شده، اما فیلم هنوز اکران نشده و متاسفانه درحال کهنه شدن است. چرا باید با وجود این که قرارداد با سرگروه بسته شده، اکران فیلم به تاخیر بیفتد؟

این فیلمساز سینمایی با انتقاد به وضعیت نابسامانی که در سینما حاکم است، یادآور شد: دوایر مختلفی در بازی قدرت سینما وجود دارند و ما چون در آخرین دایره روابط قرار می‌گیریم، برای تصمیم‌گیران جذابیتی نداریم. در حقیقت ما به گونه‌ای توقیف موقت هستیم و هنوز نمی‌دانیم اکران را بعد از تاسوعا و عاشورا می‌توانیم ادامه دهیم یا خیر؟

کارگردان «چهل سالگی» دلیل این شرایط را آشنا نبودن مدیران با فضای سینما و‌ شرایط اکران و همچنین ناهماهنگی صنف‌های مرتبط دانست و گفت: هیچ تقاضا و همتی برای تغییر شرایط حاضر وجود ندارد و ادامه این وضعیت تنها به سود کسانی است که درون گود بوده و فیلمشان درحال اکران است.

وی تصریح کرد: شرایط فعلی به نفع سینما نیست ولی کسی هم راضی به تغییر آن نمی‌شود! من اهل مبارزه‌ام و آن قدر پافشاری می‌کنم تا به چیزی که می‌خواهم برسم. من برای این که فیلم با شرایط خوب اکران شود، پافشاری می‌کنم و کوتاه نخواهم آمد.

رئیسیان در پایان با تشکر از عوامل و بازیگران فیلمش گفت: به من گفته شد با این نحوه برخوردی که با شما شد، با وجود این همه زحمت که برای این فیلم کشیده شده و عواملی که حضور دارند، سر شما را بریدند!


کد مطلب: 19300

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdccx1qs.2bqox8laa2.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir