انتشار آلبوم جدید «لئونارد کوهن» ۳ سال پس از مرگش

31 شهريور 1398 ساعت 15:10

مجموعه جدید از آهنگ‌های شنیده‌نشده از «لئونارد کوهن» ـ خواننده، آهنگساز و ترانه‌سرای معروف ـ به زودی و سه سال پس از مرگش در قالب یک آلبوم جدید منتشر می‌شود.


مجموعه جدید از آهنگ‌های شنیده‌نشده از «لئونارد کوهن» ـ خواننده، آهنگساز و ترانه‌سرای معروف ـ به زودی و سه سال پس از مرگش در قالب یک آلبوم جدید منتشر می‌شود.

به گزارش تحریرنو ؛ این آلبوم جدید با نام «برای رقص متشکرم» را «آدام کوهن» فرزند این خواننده تنظیم کرده که آن را مجموعه‌ای غیرمنتظره از آهنگ‌های جدید و ادامه آثار استادانه پدرش توصیف کرده است.

«کوهن» از پسرش خواسته بود آثار به جا مانده از همکاری قبلی‌شان در سال ۲۰۱۶ را تکمیل کند و «آدام کوهن» نیز به تنهایی کار بر روی این قطعه‌ها را در گاراژ قدیمی خانه‌شان آغاز کرد و بعدها از همکاران و نوازندگان قدیمی آثار پدرش در این آلبوم استفاده کرده است.

«لئونارد کوهن» در مصاحبه‌ای یک ماه پیش از مرگش با مجله نیویورکر گفته بود، «شک دارم بتوانم قطعات منتشرنشده خود را تمام کنم. نمی‌دانم شاید توان خود را دوباره بازیابم. برای مردن آماده‌ام و امیدوارم خیلی سخت نباشد.»

این هنرمند در نوامبر سال ۲۰۱۶ و در سن ۸۲ سالگی درگذشت.

لئونارد کوهن که تا ۳۳ سالگی تصمیم به خواندن و ترانه‌سرایی نگرفته بود، در دهه ۱۹۶۰ میلادی از شهر مونترال کانادا در صحنه هنری پدیدار شد. او تا قبل از انتشار آلبوم اول خود، به‌عنوان شاعر و نویسنده شناخته شده بود.

«کوهن» با ترانه‌هایی از جمله «تا انتهای عشق با من برقص»، «سوزان»، «هله‌لویا» و «بدرود ماریان» به شهرتی جهانی دست یافت. آلبوم «من مرد تو هستم» در سال ۱۹۸۸ از نظر تجاری موفق‌ترین آلبوم او شناخته شد.

این خواننده در مراسم اعطای جوایز موسیقی «گرمی» سال ۲۰۱۰ در لس‌آنجلس جایزه یک عمر دستاورد هنری را دریافت کرد. «افکار قدیمی»، «مشکلات محبوب» و «تو تاریک‌تر می‌خواهی‌اش» سه آلبوم آخر این هنرمند بودند که به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۲، ۲۰۱۴ و ۲۰۱۶ روانه بازار و با استقبال فراوانی روبه‌رو شدند.

آلبوم جدید «برای رقص متشکرم» از تاریخ ۲۲ نوامبر ۲۰۱۹ منتشر می‌شود.


کد مطلب: 19626

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdcd990f.yt0nx6a22y.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir