"ملبورن" بهترین فیلم جشنواره‌ی قاهره شد

28 آبان 1393 ساعت 12:17

فیلم "ملبورن" ساخته‌ی نیما جاویدی جایزه‌ی "هرم طلایی" بهترین فیلم سی‌‌وششمین جشنواره‌ی فیلم قاهره مصر را از آن خود کرد.


فیلم "ملبورن" ساخته‌ی نیما جاویدی جایزه‌ی "هرم طلایی" بهترین فیلم سی‌‌وششمین جشنواره‌ی فیلم قاهره مصر را از آن خود کرد.

تحریرنو: سی‌و‌ششمین جشنواره‌ی فیلم قاهره با معرفی برگزیدگان در بخش‌های گوناگون به پایان رسید و فیلم "ملبورن" ساخته‌ی نیما جاویدی موفق به کسب جایزه‌ی بهترین فیلم این رویداد سینمایی ۱۰ روزه شد.

فیلم سینمایی "ملبورن" در اولین نمایش بین‌المللی خود به‌عنوان فیلم افتتاحیه‌ی بخش هفته‌ی منتقدان هفتاد‌و‌یکمین جشنواره‌ی فیلم ونیز به نمایش درآمد که با استقبال تماشاگران، منتقدان و دست‌اندرکاران حرفه‌ای سینما مواجه شد.

داستان این فیلم درباره‌ی زوج جوانی است که قصد دارند برای ادامه‌ی تحصیل به ملبورن استرالیا بروند، اما تنها چند‌ساعت قبل از پرواز درگیر یک ماجرای تراژیک می‌شوند.

نیما جاویدی و جواد نوروزبیگی، علی‌رغم تلاش جشنواره به‌علت عدم صدور روادید دفتر حافظ منافع مصر در تهران نتوانسته بودند به قاهره سفر کنند و دکتر جابر عصفور وزیر فرهنگ کشور مصر که جهت اعطای جایزه به‌روی صحنه رفته بود، ضمن خوش‌حالی از اختصاص معتبرترین جایزه‌ی جشنواره، به فیلم ایرانی "ملبورن" از این‌که نیما جاویدی به‌دلایلی ورای مسائل هنری در جشنواره‌ی قاهره حضور ندارد، اظهار تاسف کرد و اضافه کرد: خلاقیت هنری فاصله‌ی زیادی با مسائل سیاسی دارد.

رایزن فرهنگی ایران از طرف کارگردان در این مراسم جایزه‌ی فیلم "ملبورن" را دریافت کرد.

فیلم "ملبورن" چندی پیش در جشنواره‌ی فیلم استکهلم جایزه‌ی بهترین فیلم‌نامه و تقدیرنامه‌ی بهترین فیلم‌برداری را به‌ترتیب برای نیما جاویدی و هومن بهمنش به ارمغان آورد.

جشنواره‌ی سینمایی قاهره روز یک‌شنبه ۱۸ آبان آغاز به‌کار کرد. این جشنواره، مهم‌ترین رویداد سینمایی مصر و جزو دوازده جشنواره‌ی اول دنیا در حوزه‌ی سینما محسوب می‌شود. در این جشنواره ۱۵۵ فیلم از ۵۰ کشور به رقابت پرداخته‌اند.


کد مطلب: 1832

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdcf.mdyiw6dc0giaw.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir