در ۹ رشته؛

۴۸۵ هنرمند در تجسمی فجر شرکت کردند/ معرفی پذیرفته شدگان

29 دی 1397 ساعت 13:11

با پایان گرفتن زمان داوری ها و در حالیکه روزشمار آغاز به کار یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر کلید خورده است، اسامی راه یافتگان به نمایشگاه این دوره از جشنواره در ۹ رشته هنری اعلام شد.


با پایان گرفتن زمان داوری ها و در حالیکه روزشمار آغاز به کار یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر کلید خورده است، اسامی راه یافتگان به نمایشگاه این دوره از جشنواره در ۹ رشته هنری اعلام شد.

به گزارش تحریرنو به نقل از ستاد اطلاع رسانی یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر، در حالیکه روزشمار آغاز به کار یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر زده شده است، دبیرخانه این رویداد اسامی راه یافتگان به نمایشگاه این جشنواره را به تفکیک رشته ها اعلام کرد.

بنا بر اعلام دبیرخانه یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر و پس از برگزاری بیش از چندین جلسه داوری توسط ۳۰ داور و ۹ دبیر طی ماه گذشته، ۶۰۴ اثر از ۴۸۵ هنرمند در ۹ رشته هنری به این دوره از جشنواره راه یافتند.

بیشترین تعداد آثار راه یافته به نمایشگاه یازدهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی فجر به ترتیب متعلق به رشته های نقاشی، تصویرسازی، خوشنویسی و کارتون و کاریکاتور، عکاسی، مجسمه، نگارگری، گرافیک و هنرهای جدید است. از ۴۸۵ هنرمند نزدیک به نیمی از آنها (۲۲۳ هنرمند) خانم هستند.

در مجموع از میان ۶۰۴ اثر از ۴۸۵ هنرمند پذیرفته شده در این رویداد، در بخش تصویرسازی تعداد آثار منتخب ۸۲ اثر از ۶۱ است. در بخش خوشنویسی ۷۴ اثر از ۶۰ هنرمند به نمایشگاه راه پیدا کرد. همچنین در بخش های عکاسی و کاریکاتور و کارتون به ترتیب ۷۰ اثر از ۶۶ هنرمند و ۷۴ اثر از ۵۶ هنرمند انتخاب شدند. ۳۹ اثر از ۳۰ هنرمند در رشته گرافیک و ۶۸ اثر از ۵۵ هنرمند در رشته مجسمه در نمایشگاه یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر به نمایش در می آید. در رشته های نقاشی و نگارگری نیز به ترتیب داوران هر کدام از رشته ها ۱۰۵ اثر از ۷۹ هنرمند و ۶۰ اثر از ۴۹ هنرمند را انتخاب کردند. دررشته هنرهای جدید نیز ۳۲ اثر از ۲۹ هنرمند به این دوره از جشنواره راه یافت تا در هر رشته هنرمندان با آثارشان برای کسب طوبای زرین جشنواره به رقابت بپردازند.

اسامی منتخبان راه یافته به این نمایشگاه در سایت جشنواره به نشانی http://www.ivafestival.ir در دسترس علاقمندان و شرکت کنندگان است. اطلاعات مربوط به رشته سرامیک نیز به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

یازدهمین جشنواره هنرهای تجسمی فجر با دبیری ابراهیم حقیقی در بهمن ماه ۱۳۹۷ برگزار ‏می ‏شود. در این ‏جشنواره امیر سقراطی دبیری هنری و محسن سلیمانی دبیری اجرایی را ‏عهده دار ‏هستند.‏


کد مطلب: 17765

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdcftedy.w6devagiiw.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir