نایب رئیس انجمن آسیب شناسی ایران عنوان کرد؛

رانت خواری با ایجاد شبکه آزمایشگاهی در کشور/درخواست از وزیر

3 مهر 1398 ساعت 15:12

نایب رئیس انجمن آسیب شناسی ایران، با انتقاد از طرح ایجاد شبکه آزمایشگاهی در کشور، گفت: چنین طرحی می تواند منجر به رانت خواری ویژه برای عده ای شود.


نایب رئیس انجمن آسیب شناسی ایران، با انتقاد از طرح ایجاد شبکه آزمایشگاهی در کشور، گفت: چنین طرحی می تواند منجر به رانت خواری ویژه برای عده ای شود.

به گزارش دبیرخانه انجمن آسیب شناسی ایران ، فرید کرمی، صبح چهارشنبه در حاشیه بیست و یکمین همایش سالانه انجمن آسیب شناسی و طب آزمایشگاه در مرکز همایش های رازی تهران، با اشاره به طرح ایجاد شبکه آزمایشگاهی در کشور، افزود: آزمایشگاه مرجع سلامت، دو سال چنین طرحی را پیشنهاد داده است. در حالی که تاسیس شبکه آزمایشگاهی در کشور، کارشناسی نشده است.

وی ادامه داد: آنچه مسلم است اینکه در حال حاضر ما با کمبود آزمایشگاه پزشکی در کشور مواجه نیستیم، به طوری که ۵۲۰۰ آزمایشگاه دولتی و خصوصی در اقصی نقاط کشور مشغول ارائه خدمات آزمایشگاهی به مردم هستند.

کرمی افزود: ما معتقدیم طرح ایجاد شبکه آزمایشگاهی در کشور، غیر کارشناسی است و باعث بیکاری پرسنل آزمایشگاه ها خواهد شد. در عین حال، با اجرای این طرح، شاهد رانت خواری ویژه برای عده ای خواهیم بود.

نایب رئیس انجمن آسیب شناسی ایران، با اشاره به امضای آیین نامه ایجاد شبکه آزمایشگاهی در کشور توسط وزیر بهداشت، گفت: واقعیت های این طرح به درستی به وزیر بهداشت منتقل نشده و درخواست جامعه آزمایشگاهیان کشور از وزیر، تعلیق این آیین نامه است.

کرمی افزود: ما انتظار داریم این طرح با حضور نمایندگان جامعه آزمایشگاهیان کشور مورد کارشناسی قرار گیرد.

بیست و یکمین همایش سالانه انجمن آسیب شناسی و طب آزمایشگاه تا روز پنجم مهرماه در مرکز همایش های رازی تهران ادامه دارد.


کد مطلب: 19638

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdcg739q.ak9yw4prra.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir