برگزیدگان اولین جشنواره آنلاین نقدنویسی مشق شب اعلام شدند

4 دی 1397 ساعت 16:04

اختتامیه اولین جشنواره آنلاین نقد فیلم «مشق شب» در پردیس سینمایی کورش با معرفی برگزیدگان بخش‌‌‌های مقاله و نقد برگزار شد.


اختتامیه اولین جشنواره آنلاین نقد فیلم «مشق شب» در پردیس سینمایی کورش با معرفی برگزیدگان بخش‌‌‌های مقاله و نقد برگزار شد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی جشنواره، مراسم اختتامیه اولین جشنواره آنلاین نقد فیلم مشق شب، دوشنبه ۳ دی‌ماه در پردیس سینمایی کورش برگزار شد. در این مراسم، رامتین شهبازی، سحر عصرآزاد، امیررضا نوری‌پرتو و شرکت کنندگان جشنواره حضور داشتند.

مراسم با قرائت آیاتی از قرآن مجید و سپس سرود جمهوری اسلامی ایران آغاز شد. مهرناز مهربان اجرای این مراسم را برعهده داشت.

مهرناز مهربان، مجری این مراسم، با تشکر از سه انتشارات، چشمه، افراز، ساقی و مجله سینما ادبیات و پردیس سینما کوروش برای حمایت از جشنواره گفت: اولین جشنواره آنلاین نقد فیلم مشق شب، به طور خصوصی و بدون وابستگی به نهادی توسط سایت سلام سینما برگزار شد.

مهدی سلیمانی مدیر روابط عمومی جشنواره، درباره علل برگزاری این جشنواره توضیح داد: با توجه به کمبود جشنواره در حوزه نقدنویسی، نیاز دیدیم تا این جشنواره را برگزار کنیم. همچنین در دیگر جشنواره‌ها، الزامی است که نوشته‌های شرکت‌کنندگان در نشریه‌ای به چاپ رسیده باشد اما در «مشق شب» بنا بر این بود که اگر کسی استعدادی در نوشتن دارد، نقدش مورد داوری قرار بگیرد.

رامتین شهبازی، یکی از اعضای هیئت داوران جشنواره با تشکر از استقبال شرکت کنندگان در اولین دوره جشنواره، درباره فضای نقد در سینمای ایران توضیح داد: «نقد، فضایی جدی دارد و منتقدین در این فضا باید نگاه متفاوتی داشته باشند.»

وی با گله از فضای نقد سینمای ایران گفت: «اگرچه خودم مدتی است که دیگر نقد نمی‌نویسم ولی شاید از این جشنواره به بعد به لطایف الحیلی من هم دوباره به فضای نقدنویسی بازگردم.»

سپس هیئت داوران جشنواره، رامتین شهبازی، سحر عصرآزاد، امیررضا نوری‌پرتو برای اهدای جوایز بر روی سن آمدند.

برگزیدگان اولین جشنواره آنلاین نقدنویسی مشق شب:

نفر اول بخش مقاله

محمد هاشمی

نفرات منتخب بخش نقد

فاطمه فریدن
پریسا صحبتی
محمد هاشمی
حسین جوانی
ایمان رهبر

نفرات برگزیده بخش نقد

نفر اول: احسان آجرلو
نفر دوم: امین پاک پرور
نفر سوم: رحیم ناظریان

اولین جشنواره آنلاین نقدنویسی مشق شب توسط سایت سلام سینما شکل گرفت و امسال اولین دوره برگزاری آن بود.


کد مطلب: 17577

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdcgun9q.ak9uu4prra.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir