نگاهی به برنده اسکار بهترین ترانه فیلم

7 اسفند 1397 ساعت 11:14

آهنگ Shallow از فیلم «تولد یک ستاره» روز ۲۵ فوریه ۲۰۱۹ جایزه اسکار بهترین ترانه فیلم را نصیب بردلی کوپر و لیدی گاگا کرد.


آهنگ Shallow از فیلم «تولد یک ستاره» روز ۲۵ فوریه ۲۰۱۹ جایزه اسکار بهترین ترانه فیلم را نصیب بردلی کوپر و لیدی گاگا کرد.

به گزارش تحریرنو ؛ این آهنگ در کنار آهنگ I'll Fight از فیلم RBG، آهنگ All the Stars از فیلم Black Panther ، آهنگ When a Cowboy Trades His Spurs for Wings از فیلم The Ballad of Buster Scruggsو آهنگ The Place Where Lost Things Go از فیلم Mary Poppins Returns نامزدهای این جایزه در اسکار ۲۰۱۹ بودند.

لیدی گاگا و بردلی کوپر که بازیگران فیلم «تولد یک ستاره» نیز هستند در نودویکمین مراسم اهداء جوایز آکادمی اسکار آهنگ Shallow (سطحی – کم‌عمق) را برای حاضران اجرا کردند. لیدی گاگا امسال برای جایزه بهترین بازیگر نقش اصلی زن نیز نامزد آکادمی بوده است که در نهایت اسکار به رقیبش اولیویا کولمن بازیگر فیلم انگلیسی Favourite رسید.

این آهنگ که امسال نامزد اغلب جوایز سینمایی و موسیقی بوده است در هفتادوششمین دوره جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب برنده جایزه بهترین ترانه فیلم شد. لیدی گاگا و بردلی کوپر در مراسم جوایز گرمی امسال جایزه بهترین اجرای دو نفره و بهترین آهنگ رسانه‌های تصویری را برای اجرای قطعه Shallow برنده شدند.

Shallow یکی از قطعات آلبوم «تولد یک ستاره» است که در اکتبر ۲۰۱۸ رونمایی و منتشر شد. همه قطعات آلبوم حاصل همکاری بردلی کوپر و لیدی گاگا است که دو نقش اصلی فیلم را نیز ایفا می‌کنند.

موزیسین‌های دیگری ازجمله لوکاس نلسون، برایان نیومن، دیوید کوب، نیک مانسن، مارک رانسن، آنتونی رزماندو و اندرو ویت در ساخت ترک‌های این آلبوم با کوپر و گاگا همکاری کردند.

قطعات این آلبوم در سبک‌های کانتری، راک بلوز و پاپ است. آلبوم «تولد یک ستاره» بعد از انتشار در بالای لیست پرفروش‌ترین آلبوم سال در ۱۵ کشور دنیا قرار گرفت.

ترانه Shallow علاوه بر شانس نامزدی اسکار، موفق به کسب نامزدی گرمی در ۴ رشته ازجمله بهترین ترانه سال و بهترین آهنگ سال شده است. فیلم A Star Is Born در رشته‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین بازیگر نقش اول مرد (کوپر) و زن (لیدی گاگا) نیز نامزد گلدن گلوب شده است.

«تولد یک ستاره» داستان زندگی جکسون (بردلی کوپر) خواننده مشهوری است که با مشکل اعتیاد به الکل و مواد مخدر دست‌به گریبان است. او در یک کافه با خواننده گمنامی به نام اَلی (لیدی گاگا) آشنا می‌شود و او را تشویق می‌کند که به عنوان ترانه‌ساز و خواننده همراه با او همراهی کند. نخستین اجرای مشترک این دو درهای موفقیت را به روی اَلی باز می‌کند این همکاری به ایجاد علاقه میان این دو موزیسین منجر می‌شود که مدتی بعد و در مراسمی بسیار ساده ازدواج می‌کنند اما جکسون در مسیر تباهی قرار می‌گیرد.


کد مطلب: 18017

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdcguz9q.ak97q4prra.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir