در بخش مرکزی شهر تهران صورت گرفت؛

تکمیل پرونده های گیاه پزشکی درختان کهنسال

20 اسفند 1399 ساعت 12:52

شهردار منطقه ۱۱ تهران از تکمیل پرونده های گیاه پزشکی بیش از ۲۰۰ درخت کهنسال و ۴۰۰ درخت نیاز به توجه در بخش مرکزی شهر تهران خبر داد.


شهردار منطقه ۱۱ تهران از تکمیل پرونده های گیاه پزشکی بیش از ۲۰۰ درخت کهنسال و ۴۰۰ درخت نیاز به توجه در بخش مرکزی شهر تهران خبر داد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۱ ، نصراله آبادیان با بیان این که بیش از ۳۸هزار درخت در محدوده این منطقه موجود است؛ گفت: مرکزتحقیقات، آموزش و مشاوره فضای سبز به منظور تکمیل روند اقدامات برای درختان کهنسال و درختان نیاز به توجه از ابتدای سال طی دو مرحله پرونده گیاهپزشکی درختان را تکمیل کرده است.

آبادیان افزود: درابتدای سال۹۹ درختان کهنسال و درختان نیاز به توجه درسطح منطقه توسط کارشناسان مرکز تام شناسایی و برای هر درخت پرونده گیاهپزشکی در بایگانی مرکز تام تهیه شد که در این راستا اقداماتی مانند کنترل آفات وبیماری هاو همچنین تقویت وتیمار درختان رو به زوال و آسیب دیده بر اساس نیازشان انجام شد.

شهردار منطقه ۱۱ ادامه داد: تمامی مراحل بازدید واقدامات انجام شده برای هر درخت شامل نمونه برداری وآزمایشات به پایان رسید و درشش ماه دوم سال نیز مرکز تام این منطقه به منظور تکمیل اقدامات نیم سال اول برای درختان مذکور ‌اقداماتی نظیر چالکود، هرس وحذف شاخه های خشک و آفت زده و بیمار، روغن پاشی درختان زیتون، توت، نارون (کانون آلودگی آفات)، یخ آب زمستانه و باندینگ (کانون آلودگی سوسک برگخوار نارون)،کندوکوب واصلاح تشتک برای تکمیل پرونده های گیاه پزشکی درختان انجام دادند. همچنین تمامی اقدامات ومراحل انجام شده زیر نظرکارشناسان مرکز تام انجام شده و مراحل کار نیز با ذکرتاریخ ونوع عملیات برای هر درخت در پرونده های گیاهپزشکی برای بهره مندی درسال های آینده ثبت شده است.

به گفته آبادیان در محدوده این منطقه ۳۸۴۰۹ درخت وجود دارد که از این تعداد ۲۰۶ درخت کهنسال و ۴۰۱ درخت نیازمند توجه هستند.


کد مطلب: 21022

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdcgxz9x.ak9qx4prra.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir