جنتی: پیش‌کسوتان سینما از توفیق جوانان خوش‌حال هستند

11 بهمن 1393 ساعت 21:29

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تقدیر از اهالی سینما برای ایجاد فضای مثبت و سازنده در عرصه‌ی هنر هفتم در یک سال اخیر گفت: جوانان در جشنواره‌ی سی‌وسوم حضور پرشوری دارند و پیش‌کسوتان سینما از توفیق جوانان خوش‌حال هستند.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تقدیر از اهالی سینما برای ایجاد فضای مثبت و سازنده در عرصه‌ی هنر هفتم در یک سال اخیر گفت: جوانان در جشنواره‌ی سی‌وسوم حضور پرشوری دارند و پیش‌کسوتان سینما از توفیق جوانان خوش‌حال هستند.

تحریرنو: علی جنتی پس از تبریک ایام دهه‌ی فجر انقلاب اسلامی و آغاز سی‌‌وسومین جشنواره‌ی فیلم فجر، در ادامه‌ی سخنانش گفت: از مدیریت سازمان سینمایی، دکتر ایوبی و هم‌کارانشان تشکر ویژه‌ای دارم که فضایی مبتنی بر اعتماد و احترام ایجاد کردند که نتیجه‌ی این فضا، فیلم‌های درخشانی بود که در طول امسال ساخته شد و این‌روزها شاهد نمایش و اکران‌شان خواهیم بود.

وزیر ارشاد که در افتتاحیه‌ی جشنواره‌ی فیلم فجر سخن می‌گفت، خاطرنشان کرد: هیئت انتخاب گفته است که امسال فیلم‌های خوبی در جشنواره‌ی فجر عرضه می‌شوند و این حرکت گروه سینمایی قابل‌ستایش است.

جنتی یکی از ویژگی‌های جشنواره‌ی امسال را حضور جوان‌ها دانست و گفت: یکی از نکات جشنواره‌ی امسال، حضور قدرت‌مند نیروهای جوان و مستعدی است که امسال به صحنه آمدند و فیلم ساختند و کارهای مثبت و ارزنده‌ای را عرضه کردند. البته این جوانان باید بدانند که خلاقیت و نوآوری آن‌ها مرهون تلاش و کوشش پیش‌کسوتان و بزرگان سینماست که آن‌ها را یاری کردند و کمک کردند این استعدادها شکوفا شود.

وی افزود: ما همه خود را مدیون زحمات آن‌ها می‌دانیم و یقین می‌دانیم پیش‌کسوتان سینما از توفیق جوانان خوش‌حال هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی سپس از هم‌راهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برگزاری جشنواره‌ی فیلم فجر اظهار کرد: از آقای دکتر ربیعی، وزیر محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی تشکر فراوانی دارم که یکی از شخصیت‌های فرهنگی کشور هستند و امسال حمایت ویژه‌ای از جشنواره‌ی فیلم فجر کردند. لازم می‌دانم صمیمانه از ایشان و هم‌کاران‌‎شان تشکر کنم.

جنتی ادامه داد: از ایشان درخواست می‌کنم که توجه ویژه‌ای به هنرمندان کشور در حوزه‌ی خدمات درمانی‌ای که باید به آن‌ها ارائه شود و به‌خصوص بیمه‌ی بیکاری اهالی سینما داشته باشند. باید در این حوزه کار جدی انجام شود. البته تا امروز هم در کارهای انجام‌شده مرهون زحمات ایشان و سازمان تامین اجتماعی بوده‌ایم.

وی سپس از علیرضا رضا‌داد و هیئت‌های انتخاب و داوری تشکر کرد و گفت: طبیعتا نارضایتی کسانی که احیانا فیلم‌های آن‌ها به جشنواره راه پیدا نکرد و یا در انتظار سیمرغ هستند اما نمی‌توانند به آن‌ دست یابند، نشانه‌ی اهمیت جشنواره‌ی فیلم فجر است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: آن‌چه مهم به‌نظر می‌رسد این است که ازاین‌پس باید تلاش کنیم که در سال آینده، سینمای ایران فیلم‌های بهتری ارائه دهد که هم درصحنه‌های داخلی و هم درصحنه‌های خارجی مورد استقبال قرار گیرد.

جنتی سپس با اشاره به تغییرات جشنواره‌ی فجر امسال نسبت به گذشته عنوان کرد: امسال بخش بین‌الملل جدا شد و دلیلش هم این بود که این بخش در سال‌های گذشته تحت‌الشعاع بخش ملی قرار می‌گرفت. امیدواریم این بخش به‌صورت مستقل در اردی‌بهشت‌ماه برگزار و بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: سامان‌دهی امور جشنواره‌ها در حوزه‌ی هنر و ادبیات یک امر ضروری است. امسال جشنواره‌های استانی کم‌تر برگزار شد اما سیاست ما این است که بسیاری از جشنواره‌های ملی‌مان را به استان‌ها ببریم و دبیرخانه دائمی آن‌ها را هم به آن‌جا ببریم، مانند جشنواره‌ی فیلم یاس و کودک.

وزیر ارشاد گفت: در هراستانی که استعداد ویژه و یا مزیت نسبی دریکی از رشته‌های هنری وجود دارد، می‌توان جشنواره‌ی ملی را در آن‌جا برگزار کرد.


کد مطلب: 2393

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdci.3arct1appbc2t.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir