معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اعلام کرد؛

اعمال خاموشی در برخی مناطق تهران از امروز

18 تير 1396 ساعت 19:00

کامبیز ناظریان افزایش مصرف برق شهر تهران و اطراف آن در ساعت اوج بار را دلیل قطعی برق دانست که این امر به خاموشی هایی کوتاه مدت، مقطعی و پراکنده منجر میشود.


کامبیز ناظریان افزایش مصرف برق شهر تهران و اطراف آن در ساعت اوج بار را دلیل قطعی برق دانست که این امر به خاموشی هایی کوتاه مدت، مقطعی و پراکنده منجر میشود.

به گزارش تحریرنو ؛ "کامبیز ناظریان" معاون بهره برداری شرکت توزیع نیروی برق تهران پیرامون قطعی های امروز تهران گفت:با توجه به اینکه در فصل تابستان سیستم های سرمایشی وارد مدار می شوند، مصرف به اوج خود می رسد و این سیستم ها ۲ هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰ مگاوات به بار شهر تهران اضافه می کند.

وی ادامه داد: وقتی مصرف این سیستم های سرمایشی به بار شبکه برق تهران اضافه می شود، یک سری محدودیت ها و مشکلاتی برای تامین و توزیع برق، ایجاد می شود.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ افزود: با آغاز فصل گرم سال، تلاش شد خاموشی متوجه مشترکان شهر تهران نشود و تامین پایدار برق را داشته باشیم؛ با این همه امروز و دیروز به دلیل افزایش مصرف در شهر تهران و اطراف آن، محدودیت در تامین برق شهر تهران به وجود آمد.

ناظریان در مورد دلایل بروز این خاموشی ها گفت: محدودیت ها ناشی از کمبود تولید نیست؛ بلکه به سبب پرباری خطوط تامین کننده شبکه برق شهر تهران بوده است.

وی اضافه کرد: زمانی که بار در خطوط انتقال برق از یک میزان تجاوز می کند، سیستم های حفاظتی محدودیت هایی را اعمال می کنند؛ با این همه تلاش شد کمترین خاموشی برای شهروندان شهر تهران رخ دهد.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در مورد میزان مصرف برق دیروز در تهران بزرگ گفت: دیروز اوج مصرف برق تهران بزرگ چهار هزار و ۵۰۰ مگاوات بود که نسبت به پیک پارسال ۲.۵ درصد و نسبت به مدت زمان مشابه پارسال چهار درصد رشد داشت.

اطلاع رسانی برای قطع برق نداشتیم

وی درباره اینکه آیا مشترکان پیش از اعمال خاموشی نسبت به قطع برق خود مطلع می شوند؟ گفت: برنامه از پیش تعیین شده ای برای اعمال خاموشی در شهر تهران نداریم اما در زمان افزایش بار شبکه برق، محدودیت ها به صورت موردی توسط شبکه بالادستی اعمال می شود؛ به همین دلیل اطلاع رسانی در این زمینه نداشتیم اما اگر این مساله بخواهد تکرار شود، حتما آن را اطلاع رسانی می کنیم.

وی تاکید کرد اکنون تامین برق در حالت "سر به سر" و با "ریسک بالا" انجام می شود و گفت: تا به این لحظه برنامه ریزی ای برای نوبت بندی برق وجود ندارد؛ همه تلاش صنعت برق این است که این اتفاق در شهر تهران و سراسر کشور رخ ندهد و فکر نمی کنم به این مرحله برسیم.

ناظریان ابراز امیدواری کرد امسال نیز مانند سال های گذشته با همکاری مشترکان شهر تهران پایداری خوبی را در شبکه برق رسانی پایتخت صورت گیرد.

وی گفت: در تهران بزرگ ظرفیت مدیریت مصرف به میزان ۳۰۰ تا ۳۵۰ مگاوات وجود دارد و مشترکان می توانند با مدیریت بهره برداری از سیستم های سرمایشی، هم به اقتصاد خانواده و هم به پایداری شبکه برق کمک کنند.

معاون بهره برداری و دیسپاچینگ شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ تاکید کرد اگر مشترکان روزانه ۱۰ درصد در بهره برداری از سیستم سرمایشی مدیریت مصرف داشته باشند، به خاموشی دوره ای نیز نیاز نمی شود.


کد مطلب: 12259

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdci3raz.t1arw2bcct.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir