کنسرت های ماه دی علیرضا قربانی لغو شد

22 دی 1398 ساعت 13:13

«علیرضا قربانی» از برگزاری کنسرت‌های خود در دی ماه صرف نظر کرد.


«علیرضا قربانی» از برگزاری کنسرت‌های خود در دی ماه صرف نظر کرد.

به گزارش تحریرنو ؛ این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که قرار بود سانس‌های تمدیدی اجراهای این خواننده سرشناس در قالب پروژه «با من بخوان» پس از ۴۳ اجرای موفق در نیمه اول امسال در تهران، با موسیقی «حسام ناصری» طی روزهای ۲۶ و ۲۷ دی در تالار وزارت کشور برگزار شود و به دنبال اتفاقات تلخ روزهای اخیر و خصوصاً فاجعه دردناک سرنگونی هواپیمای اوکراینی در تهران، علیرضا قربانی و دست‌اندرکاران کنسرت از برگزاری اجراهایشان در ماه دی صرف نظر کردند.

به دنبال لغو کنسرت‌های دی‌ماه علیرضا قربانی در تهران، این خواننده باسابقه یادداشتی را منتشر کرده است که در ادامه می خوانید:

الهی

بیان آنچه در این روزها بر جان و جهان ما ایرانیان گذشته است، با بضاعت واژه‌ها حتی در شعر نمی‌گنجد. چگونه شرح بیان باید داد اندوه مادران و پدران داغدار، همسران دل سوخته، فرزندان بی‌پناه و مهم‌تر مام میهن را که اینچنین به عزای فرزندان رعنای خود نشسته است. چه عشق‌ها، چه دانایی‌ها و چه جوان‌هایی که اسطوره شدند، پیش از به ثمر نشستن. مگر می‌شود دید و دم بر نیاورد ...

به عنوان عضوی از جامعه هنری مستقل کشور و پیش از آن انسانی که می‌داند پشتوانه واقعی و مهم‌ترین داشته‌اش بودن در بطن اجتماع است، امروز که از بهت و حیرت فاصله گرفته‌ام، این یادداشت را تقدیم حضور می‌کنم تا در ملال این روزهای خواهران و برادران داغدارم شریک باشم.

پروژه «با من بخوان» با رویکردی اجتماعی - انتقادی از سال ۱۳۹۷ طراحی و در سال جاری اجرا شده و مجموعه عوامل آن سعی داشتند با زبان گویای هنر که مسئولیت بازتاب نمودها و احوالات روز جامعه را دارد، با مردم هم نوا و هم صدا باشند. از این رو پس از وقایع هولناک و غیر قابل باور روزهای اخیر احساس کردیم اجرای این مجموعه حق مطلب این روزها را ادا نمی‌کند و قطعات، باید کامل‌تر شده تا هم حزن خانواده‌های این عزیزان را التیام باشد هم در حافظه جمعی تاریخی کشور این فاجعه غیر قابل باور به زبان موسیقی ثبت شود تا رسالت «با هم خواندن» را عهده دار شویم. پس علی‌رغم اشتیاق، تمهیدات جدی و اقدامات حرفه‌ای برای برگزاری کنسرت‌های تهران در روزهای ۲۶ و ۲۷ دی‌ماه، با آلام روحی بسیار، مصمم به تعهد حرفه‌ای و اجتماعی خود برای لغو کنسرت ها اقدام نمودیم.

با صراحت تمام و آگاهی کامل، انتقاد جدی خود را به رفتارهای غیر قابل گذشت و خلاف اخلاق را به دست اندرکاران ابراز داشته و آرزو داریم کاش برای تسکین این اندوه جانکاه رفتار خردمندانه‌تر، صادقانه‌تر و مهربان‌تری در قبال هم وطنانمان خصوصا آنها که در این مدت جگر گوشه‌های خود را در آغوش ندارند از جانب حاکمیت شاهد باشیم. شاید دره عمیقی که بین مردم و ایشان است کمی هموار شود. به هر ترتیب به گواه تاریخ ما مردم جمع و جامعه‌ایم و همواره در برابر ناملایمات استوار و متحدیم. این پل، پایه بسیار دارد و البته با هم بودن ما یک حماسه است و اصالت با وطن است، با ایران است.

از عزیزانی که مثل همیشه با مهر برای حضور در کنسرت‌های یاد شده برنامه ریزی کرده بودند عذرخواهی نموده و به امید خدا، با توان و اشتیاق مضاعف در فرصتی نزدیک که شرایط مهیاتر باشد دوباره «با هم می خوانیم» آنچه بر ما گذشته است و البته با هم می مانیم...

با مهر و سپاس
۲۲ دی ماه ۱۳۹۸
علیرضا قربانی


کد مطلب: 20197

آدرس مطلب: http://tahrireno.ir/vdciyzar.t1au32bcct.html

تحریر نو
  http://tahrireno.ir