در شب افتتاحیه‌ «هزارپا» صورت گرفت؛
از تقدیر رضا عطاران تا آرزوی سلامتی برای مهدی فخیم‌زاده
ابواالحسن داودی، اکران افتتاحیه‌ی جدیدترین فیلمش «هزارپا» را با آرزوی سلامتی مهدی فخیم‌زاده که این روزها در بیمارستان بستری است،به او تقدیم کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۴۴
 
از تقدیر رضا عطاران تا آرزوی سلامتی برای مهدی فخیم‌زاده
 
ابواالحسن داودی، اکران افتتاحیه‌ی جدیدترین فیلمش «هزارپا» را با آرزوی سلامتی مهدی فخیم‌زاده که این روزها در بیمارستان بستری است،به او تقدیم کرد.

به گزارش تحریرنو ؛ مراسم اکران خصوصی و افتتاحیه فیلم «هزارپا» به کارگردانی ابوالحسن داودی با حضور جمع کثیری از هنرمندان و مردم در سالن اصلی «برج میلاد» در حالی برگزار شد که این کارگردان؛ نمایش افتتاحیه فیلم‌اش را با آرزوی سلامتی مهدی فخیم‌زاده به این هنرمند که این روزها به دلیل سانحه در بیمارستان بستری است، تقدیم کرد و در ادامه با حضور مهران مدیری از رضا عطاران تقدیر شد.

ابوالحسن داودی کارکردان «هزارپا» در سخنانی گفت: ۱۸ سال بود که فیلم کمدی نساخته بودم، از سی‌وچند سال پیش که کار سینما را شروع کردم، احساس می‌کردم فیلم کمدی قدر لازم را ندارد در حالی که بیشتر مردم با آن ارتباط برقرار می‌کنند.

او یادآور شد: بعد از «رخ دیوانه» ۱۰، ۱۲ فیلمنامه به من پیشنهاد شد که همه همچون فیلم‌های سال‌های اخیرم، تلخ و اجتماعی بودند اما احساس کردم شرایط جامعه طوری است که به آرامش و سرگرمی درست احتیاج دارد بنابراین همه سعی‌ام را گذاشتم که اگر بعد از ۱۸ سال به ژانر کمدی برمی‌گردم، بتوانم مخاطب را راضی نگه دارم. این فیلم برای عام ساخته شده است و امیدوارم بتواند ارتباط لازم را با مخاطب برقرار کند.

کارگردان «نان،عشق موتور هزار» با اشاره به حادثه اخیری که برای مهدی فخیم‌زاده در سر صحنه فیلمبرداری فیلم‌اش اتفاق افتاده، گفت: روز گذشته او را خیلی کوتاه در بیمارستان دیدم، برایش آرزوی سلامتی می‌کنم و خوشحالم شرایط جسمی‌اش بهتر شده است، او کارگردان پیشکسوت من است، ما با هم فیلمنامه «سفر جادویی» را نوشته‌ایم، به او احترام می‌گذارم و نمایش امشب فیلمم را به او تقدیم می‌کنم.

در بخش‌های دیگر مراسم افتتاحیه فیلم «هزارپا» سارا بهرامی، مهران احمدی و جواد عزتی به عنوان بازیگران این فیلم به روی صحنه آمدند و سخنانی را مطرح کردند.

سارا بهرامی در سخنان کوتاهی گفت: چند وقت پیش (جشنواره‌ی فیلم فجر) روی این سن گفتم؛ هیجان‌زده‌ام و الان هم می‌گویم برای نمایش این فیلم امشب هیجان زیادی دارم.

در ادامه‌ی این مراسم که برنامه‌ی ویژه‌ تقدیر از رضا عطاران بود؛ هوشنگ گلمکانی (منتقد) گفت: من و ابوالحسن داودی هم نسل هستیم و با هم شروع کردیم، ایشان کارش را در عرصه مطبوعات آغاز کرد و در مقاطعی همزمان با عرصه مطبوعات فیلم ساخت و خوشبختانه از معدود فیلمسازان آن نسل است که خودش را به روز نگه داشته است، متأسفانه از آن نسل کم هستند که خود را به روز نگه دارند.

او در ادامه درباره رضا عطاران گفت: او آدم خیلی بی‌ادعایی است، وقتی با او صحبت می‌کنیم یک سادگی دارد. شاید به ندانستن پهلو بزند! اما خوب می‌داند. او یک «آن» دارد که انبوه تماشاگر را جذب می‌کند، رضا عطاران یک سرمایه است.

سپس مراسم تقدیر از رضا عطاران با حضور رضا رخشان (تهیه‌کننده)، ابوالحسن داودی، محسن حسین‌نژاد، پیمان قاسم‌خانی و مهران مدیری برگزار شد.

مهران مدیری به عنوان هنرمندی که رضا عطاران را در «ساعت خوش» به عالم هنر معرفی کرد، با طنز گفت: الان پشیمان هستم! یادم هست در «ساعت خوش» از آن گروه درجه یک، رضا با استعدادتر بود و خوشحالم اگر سهم کوچکی در معرفی او داشتم و امیدوارم همین طور خوب بماند.

ابوالحسن داودی گفت: در طول سی‌واندی سال کار در سینما با بازیگران مختلفی کار کردم اما "رضا" شیفته موفقیت‌اش نیست و یک پدیده است.

پیمان قاسم‌خانی نیز در سخنانی گفت: من فیلمنامه‌ «ورود آقایان ممنوع» را با فکر کردن با رضا عطاران نوشتم و ایشان نقش را فراتر از فیلمنامه بازی کرد.

او در عین حال گفت: رضا عطاران به خیلی چیزها "نه" گفت و به خاطر همین ماندنی شد.

در ادامه مراسم تقدیر از رضا عطاران؛ با اهدای لوح افتخار برگزار شد و رضا عطاران در سخنانی ابراز خرسندی کرد از این مراسم و باطنز وشوخی سخنانی را درباره‌ی «آن» که درباره‌ی آن صحبت شد، مطرح کرد.

اکران فیلم «هزارپا» و عکس یادگاری عوامل، پایان بخش این مراسم بود.

علاوه بر عطاران و عزتی؛ سارا بهرامی، مهران احمدی، لاله اسکندری، سعید امیرسلیمانی، شهره لرستانی، امید روحانی، سپند امیرسلیمانی، امیرمهدی ژوله، نعیمه نظام دوست، سینا رازانی، حسین سلیمانی، محمد نادری، علی عامل هاشمی، علی صالحی، بهرام ابراهیمی، ارشا اقدسی، شهین تسلیمی و ... در فیلم «هزارپا» بازی می کنند.

در خلاصه داستان «هزارپا» آمده است: رضا یک خلافکار خرده پا است که طی اتفاقی متوجه می شود که دختری پولدار که پزشک آسایشگاه جانبازان است نذر کرده با یک جانباز ازدواج کند، رضا مقدمات لازم را می چیند تا با توجه به اینکه یک پایش را زانو به پایین از دست داده با این پزشک ازدواج کند اما رضا گیر گروهی از منافقین می افتد که کارشان شناسایی و ترور جانبازان است!
کد مطلب: 16185