با حضور شخصیت‌های برجسته بالیوود؛
جایزه اسکار بالیوودبه فیلم «راضی» رسید
فیلم «راضی» با داستانی درباره یک جاسوس اهل کشمیر جایزه بهترین فیلم آکادمی فیلم هند را دریافت کرد.
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۷
 
جایزه اسکار بالیوودبه فیلم «راضی» رسید
 
فیلم «راضی» با داستانی درباره یک جاسوس اهل کشمیر جایزه بهترین فیلم آکادمی فیلم هند را دریافت کرد.

به گزارش تحریرنو ؛ مراسم اهدای جوایز آکادمی بین‌المللی فیلم هند (IIFA) که معادل بالیوودی اسکار است برای اولین بار در خاک هند و در شهر بمبئی طی مراسمی باشکوه برگزار شد، در شب برگزاری این مراسم که به صورت افراطی پرتجمل بود شخصیت‌های برجسته بالیوود مثل سلمان‌خان، کاترینا کایف، سارا علیخان، مادهوری دیکشیت اجراهایی روی صحنه داشتند.

در این مراسم که شب گذشته، ۱۸ سپتامبر برگزار شد فیلم اکشن «راضی» در کنار جایزه بهترین فیلم جایزه بهترین بازیگر زن را نیز برای آلیا بات به ارمغان آورد.

جایزه بهترین بازیگر مرد مراسم دیشب را نیز رانویر سینگ برای بازی در فیلم «پادماواتی» که یک اکشن تاریخی است، به‌دست آورد.

مراسم جوایز آکادمی بین المللی فیلم هند (IIFA) که قبلا در شهرهای تورنتو، لندن، سنگاپور و بانکوک برگزار شده بود به دنبال نمایش بیش از ۱۸۰۰ فیلم در سال جاری در کشور هند و ثبت بالاترین میزان ساخت فیلم در این کشور، امسال در شهر بمبئی هند برگزار شد.

صنعت فیلم بالیوود از لحاظ ساخت فیلم نسبت به سال گذشته ۱۲٫۲ درصد رشد داشته است که این تنها شامل فیلم‌های با زبان هندی نیست بلکه زبان‌های دیگر مثل تامیل و تلوگو را هم در بر می‌گیرد.

در حالی که بالیوود در میان مردم جنوب آسیا، آمریکای شمالی، بریتانیا و منطقه خلیج بسیار محبوب است، به تازگی صاحب مخاطبان جدیدی در چین شده است. چین بزرگ‌ترین بازار بین‌المللی برای فیلم‌های هندی در سال ۲۰۱۸ بود.

سیریرام راغاوان برای کارگردانی کمدی سیاه «ملودی کور» که نزدیک به ۵۰ میلیون دلار در کشور چین فروش داشت نیز توانست جایزه بهترین کارگردانی را کسب کند. جایزه بهترین فیلمنامه را نیز فیلم «ملودی کور» توانست با خود به خانه ببرد.
کد مطلب: 19605