«سمفا» جوابگوی استقبال نبود؛
جزییاتی از اختلال در فرآیند بلیت‌فروشی مردمی جشنواره فجر
سه سامانه متولی فروش اینترنتی بلیت‌های جشنواره سی‌ونهم فیلم فجر تنها ساعتی پس از آغاز به کار، دچار اختلال شدند.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۱۶:۴۶
 
جزییاتی از اختلال در فرآیند بلیت‌فروشی مردمی جشنواره فجر
 
سه سامانه متولی فروش اینترنتی بلیت‌های جشنواره سی‌ونهم فیلم فجر تنها ساعتی پس از آغاز به کار، دچار اختلال شدند.

به گزارش تحریرنو ؛ از ساعت ۱۴ امروز بلیت فروشی مردمی سی و نهمین جشنواره فیلم فجر از سه سامانه گیشه هفت، سینما تیکت و ایران تیک آغاز و از همان ساعات ابتدایی دچار اختلال شد.

سال گذشته ظرفیت بلیت فروشی مردمی بالغ بر ۹۰۰ هزار بلیت بود که امسال این تعداد به ۲۰۰ هزار بلیت تقلیل پیدا کرده، محدودیت‌هایی از این دست هم وجود دارد که مخاطبان به طور همزمان تنها ۴ بلیت می‌توانند خریداری کنند.

با وجود یک سوم شدن ظرفیت بلیت‌ها، سامانه «سمفا» توانایی پشتیبانی این تعداد از مخاطبان را نداشته این در حالی است که تعداد بلیت‌های مخاطبان به طور روزانه تقسیم شده‌است.

خرید بلیت در سامانه «سینماتیکت» به طور کلی دچار اختلال است، این سامانه سانس‌های نمایش را به مخاطبان نشان نمی‌دهد.

«ایران تیک» دیگر سامانه فروش هم دچار همین اختلال است. سامانه «گیشه هفت» هرچند سانس‌ها را برای مخاطبان به نمایش می‌گذارد، ولی وقتی به درگاه خرید وصل می‌شوند کد رزروی از سمت سمفا برای آن‌ها ارسال نمی‌شود، یعنی در عین حال که مبلغ بلیت از حساب آن‌ها کسر می‌شود کدی ارسال نمی‌شود که این موضوع باعث اعتراض مخاطبان شده است.

سامانه «گیشه هفت» یکی از سه سامانه متولی فروش بلیت در صفحه رسمی خود در اینستاگرام اعلام کرد این اختلال به صورت همگانی و از سوی مبدا بوده است

مسعود نجفی مدیر روابط عمومی جشنواره ساعاتی پیش در نشست مجازی دبیر این رویداد از فروش بیش از ۶ هزار بلیت مردمی در همان ساعت ابتدایی فعالیت سامانه‌ها فروش بلیت خبر داد.

مسئولان جشنواره هنوز درباره اختلال به‌وجود آمده توضیحی ارائه نکرده‌اند.
کد مطلب: 20955