دومین همکاری شهاب حسینی و کوروش آهاری؛
بازی شهاب حسینی در نقش علی جوان فیزیکدان ایرانی
شهاب حسینی در فیلمی پیرامون زندگی علی جوان و به کارگردانی کوروش آهاری بازی خواهد کرد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۰۷
 
بازی شهاب حسینی در نقش علی جوان فیزیکدان ایرانی
 
شهاب حسینی در فیلمی پیرامون زندگی علی جوان و به کارگردانی کوروش آهاری بازی خواهد کرد.

به گزارش تحریرنو از هالیوود ریپورتر ؛ کوروش آهاری کارگردان فیلم «شب» فیلم نامه فیلمی بر اساس زندگی یک فیزیکدان و مخترع ایرانی- آمریکایی را می نویسد و کارگردانی می کند و شهاب حسینی قرار است در نقش علی جوان، در این فیلم بازی کند.

علی جوان فیزیک‌دان و مخترع ایرانی است که نخستین لیزر گازی هلیوم نئون جهان، ساختهٔ وی می‌باشد. او استاد بازنشسته دانشکده فیزیک دانشگاه ام آی تی و ساکن ایالات متحده آمریکا بود.

جوان همچنین در زمینه های فیزیک کوانتوم و طیف سنجی به دنیای علم کمک کرد. دستگاه اصلی لیزر نئون هلیوم وی در حال حاضر در موزه ملی تاریخ آمریکا موسسه اسمیتسونیان به نمایش گذاشته شده است.

آهاری، حسینی و الكس برتو، در شرکت Pol Media، حقوق انحصاری ساخت فیلم سینمایی زندگی جوان را در سراسر جهان بدست آورده اند. از علی جوان ،دو دخترش مایا و لیلا به یادگار مانده اند که تهیه کنندگی و مشاوره اجرایی پروژه را بر عهده دارند.

کوروش آهاری تهیه کننده ایرانی اخیرا فیلم هیجانی و ترسناک «شب» را کارگردانی کرد که تبدیل به اولین فیلم تاریخ ساز تولید شده در آمریکا شده که پس از انقلاب در ایران مجوز اکران دریافت کرده است.

فیلم «شب» ۲۹ ژانویه در سینماها و خانه های سراسر آمریکای شمالی توسط شرکت IFC Midnight اکران می شود و قرار است در اواخر سال در سطح جهانی عرضه شود برتو نیز فیلم Generation و «شب» را تهیه کنندگی کرده است.
کد مطلب: 20874