قائم مقام سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح خبر داد؛
پوشش بیمه ای انسولین دیابتی ها تا ۱۰۰ درصد
قائم‌مقام سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، از پوشش بیمه ای انسولین بیماران دیابتی تحت پوشش تا صد درصد خبر داد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۱
 
پوشش بیمه ای انسولین دیابتی ها تا ۱۰۰ درصد
 
قائم‌مقام سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، از پوشش بیمه ای انسولین بیماران دیابتی تحت پوشش تا صد درصد خبر داد.

به گزارش تحریرنو ؛ فرشاد نجفی‌پور قائم‌مقام سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح، گفت: سازمان خدمات درمانی نیروهای مسلح که زیرمجموعه سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح است، یک سازمان بسیار قدیمی و صاحب ریشه با قدمت حدود ۵۰ سال است و همیشه بهترین و وسیع‌ترین پوشش‌ها را برای بیمه‌های خود ارائه کرده است. این سازمان همواره حامی توسعه خدمات و تولید داخل بوده است.

وی تصریح کرد: اگر نگاهی به فهرست داروها و خدمات تحت پوشش ما داشته باشید، متوجه خواهید شد ما بیشترین جزئیات و وسیع‌ترین پوشش خدمات را برای بیمه‌شدگان خود در نظر داشته‌ایم.

قائم‌مقام سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح افزود: انسولین قلمی که اخیراً کارخانه آن در کشور افتتاح شد، چندین سال است که در پوشش ما قرار داشته و هزینه این دارو را برای بیمه شدگان خود پرداخت می‌کنیم.

به گفته وی، پوشش بیمه انسولین در این سازمان ۹۰ درصد است و در موارد بیماران خاص و برخی آیتم‌ها پوشش ۱۰۰ درصد را نیز در مورد برخی اقلام داریم.

نجفی‌پور تصریح کرد: بر این اساس زمانی که تولید این محصول در کشور مطرح شد، به طور طبیعی با پوششی که از قبل برای بیمه‌شدگان داشتیم، همیشه حامی و مشوق این کار بودیم. من به عنوان یک سرباز که در حیطه سلامت سال‌ها مشغول به‌کار بوده است از این اتفاق خرسند بوده و احساس می‌کنم یک عملیات بزرگ به پیروزی رسیده است.

نجفی‌پور تصریح کرد: هم‌اکنون سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح در بخش درمان حدود ۵ میلیون نفر را تحت پوشش دارد.

وی با اشاره به هزینه‌های سال گذشته برای انسولین گفت: این محصول یکی از پرهزینه و پرمصرف‌ترین اقلام تحت پوشش ما است که با تولید محصول انسولین قلمی در کشور هزینه‌های ارزی به میزان ۵۰٪ کاهش یافته است. البته هزینه ارزی بر عهده ما نیست و ما به صورت ریالی هزینه را پرداخت می‌کنیم و قیمت‌های ریالی این محصول هنوز تغییری نکرده است. ما شاهد کمبود انسولین در بازار هستیم و توزیع آن به صورت سهمیه‌بندی شده است.

نجفی‌پور درباره این موضوع در حوزه نیروهای مسلح بیان کرد: تا جایی که بنده اطلاع دارم از سوی بیمه‌شدگان گزارش وسیع و گله‌مندی در این مورد نداشته‌ایم.
کد مطلب: 20631