ظرفیت‌های جدید قانونی وصول مطالبات در بانک صادرات ایران
​دامنه وصول مطالبات بانک صادرات ایران با صدور اوراق خزانه اسلامی و دریافت بخش دیگری از مطالبات از طریق واحدهای حقوقی بانک وارد فاز جدید شد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۵۲
 
ظرفیت‌های جدید قانونی وصول مطالبات در بانک صادرات ایران
 
دامنه وصول مطالبات بانک صادرات ایران با صدور اوراق خزانه اسلامی و دریافت بخش دیگری از مطالبات از طریق واحدهای حقوقی بانک وارد فاز جدید شد.

به گزارش تحریرنو از روابط عمومی بانک صادرات ایران، عملیاتی‌شدن ظرفیت‌های به وجود آمده در قانون بودجه سال ٩٦ در خصوص تسویه بدهی دولت با پیمانکاران طلبکار از طریق صدور اوراق مشارکت ریالی و اوراق خزانه اسلامی، موضوع تسویه مطالبات بانک از محل اوراق یاد شده به ویژه اوراق خزانه اسلامی در دستور کار قرار گرفته است.

در همین حال علاوه بر تعیین تکلیف ٦٧ هزار و ٧٠٠ میلیارد ریال از مطالبات بنگاه‌های اقتصادی فعال و نیمه‌فعال کشور از طریق مسالمت‌آمیز، به روز شدن ٨٠ درصد قراردادهای تسهیلات‌گیرندگان حساب ذخیره ارزی به ارزش ٤٧ هزار و ٨٧٠ میلیارد ریال و وصول ٤٦٠ میلیارد ریال از بدهی‌های مدیونین موسسه منحله میزان در ٩ ماه ابتدای سال جاری، طی اقدامات انجام شده از سوی واحدهای حقوقی بانک بالغ بر ۷هزار و ١٥٦ میلیارد ریال از مطالبات غیرجاری شعب داخل و خارج از کشور به حیطه وصول درآمده است.

سیاست وصول و کنترل مطالبات در ایجاد سازوکارهای ویژه برای کاستن از حجم دارایی راکد و وصول مطالبات به عنوان یکی از اهداف استراتژیک برای افزایش سهم منابع مولد و کا
کد مطلب: 14601