استاد اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایران:
مردان پس از سن 50 سالگی سالی یکبار آزمایش PSAانجام دهند
استاد اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به شیوع سرطان پروستات در مردان تاکید کرد که مردان پس از سن 50 سالگی سالانه باید یکبار آزمایش PSA را انجام دهند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۳
 
مردان پس از سن 50 سالگی سالی یکبار آزمایش PSAانجام دهند
 
استاد اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به شیوع سرطان پروستات در مردان تاکید کرد که مردان پس از سن 50 سالگی سالانه باید یکبار آزمایش PSA را انجام دهند.

به گزارش تحریرنو ؛ محمدعلی زرگر اظهار کرد: در بیست و ششمین کنگره جامعه اورولوژی ایران موضوعاتی همچون ارزیابی درمان در حوزه سرطان‌های دستگاه ادراری، مشکلات پروستات، ناباروری، ناتوانی جنسی و مشکلات اورولوژی در افراد مسن و هوش مصنوعی در اورولوژی موردبحث و بررسی قرار می‌گیرند.

وی اظهار کرد: در کنگره پیش رو، بالغ بر هزار نفر از همکاران به همراه پرستاران حضور دارند و ویدئو کنفرانس‌هایی از استادان این رشته در کشورهای اروپایی و آمریکایی وجود خواهد داشت.

این عضو انجمن اورولوژی ایران بیان کرد: هدف ما از برگزاری بیست و ششمین کنگره جامعه اورولوژی ایران این است که با تبادل اطلاعات، علم اورولوژی را به روز کنیم و از تکنولوژی‌های جدید اطلاع یافته تا بتوانیم در این زمینه خدمات بهتری به جامعه ارائه دهیم.

وی مطرح کرد: یکی از موضوعات مهمی که در این کنگره بررسی خواهد شد، بیماری سرطان پروستات است که یکی از شایع‌ترین بیماری‌ها در مردان محسوب می‌شود.

زرگر عنوان کرد: احتمال بروز بیماری سرطان پروستات در تمام دنیا از سن 50 سال به بالا افزایش می‌یابد لذا به همه افراد توصیه می‌شود که برای تشخیص زودهنگام پس از سن 50 سالگی سالی یکبار آزمایش PSA را انجام دهند.

این استاد اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی ایران متذکر شد: بیماری سرطان پروستات از جمله بیماری‌هایی است که با وراثت هم ارتباط مستقیم دارد لذا توصیه می‌شود افرادی که بستگان درجه یک آنها به این بیماری مبتلا هستند آزمایش PSA را قبل سن 50 سالگی انجام دهند تا در صورت بروز این بیماری اقدامات لازم سریعا انجام شود.

وی تصریح کرد: مرادنی که یکی از بستگان درجه یک آنها به بیماری پروستات مبتلا باشد احتمال ابتلای آنها به این بیماری چهار برابر افرایش خواهد یافت و افرادی که دو نفر از بستگان درجه یک آنها به این بیماری مبتلا باشند احتمال ابتلای آنها به این بیماری هفت برابر افزایش می‌یابد.

این عضو انجمن اورولوژی ایران گفت: در صورت تشخیص زودهنگام در حدود بالای 90 درصد افراد مبتلا به بیماری سرطان پروستات بهبود خواهند یافت ولی در صورت تشخیص دیرهنگام مراحل درمان سخت‌تر و احتمال بهبودی کاهش خواهد یافت.

وی در آستانه برگزاری بیست و ششمین کنگره جامعه اورولوژی ایران گفت: این انجمن هر ساله در اردیبهشت ماه، کنگره اورولوژی ایران را برگزار می‌کند، امسال نیز از ۱۹ تا ۲۲ اردیبهشت در سالن ابوریحان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی این کنگره برگزار می‌شود.
کد مطلب: 21289