آیفکس به مدار رشد بازگشت
دومین روز معاملاتی از هفته جاری برای بازار فرابورس ایران با تغییر مالکیت حدود ۲۷۷ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۲۲۲۶ میلیارد ریال همراه بود.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۶
 
آیفکس به مدار رشد بازگشت
 
دومین روز معاملاتی از هفته جاری برای بازار فرابورس ایران با تغییر مالکیت حدود ۲۷۷ میلیون ورقه بهادار به ارزش ۲۲۲۶ میلیارد ریال همراه بود.

به گزارش تحریرنو؛ امروز یکشنبه ۸ اسفند ماه ارزش معاملات در مجموع بازارهای مبادله سهام شامل بازارهای اول، دوم، پایه و شرکت‌های کوچک و متوسط نیز به بیش از رقم ۹۶۵ میلیارد ریال رسید که نتیجه معامله ۲۳۶ میلیون سهم بود.

در بازار سهام فرابورس امروز بلوک شرکت ریل سیر کوثر در نماد «حسیر۴» به فروش رسید. به این ترتیب ۹۴ میلیون و ۳۶۰ هزار سهم این شرکت با قیمت ۴۵۰۰ ریال به ازای هر سهم فروخته شد که ارزش آن بالغ بر ۴۲۴ میلیارد ریال بود.

نماد "حریل" نیز در حالی با بیشترین حجم معاملات به میزان ۴۶.۶ میلیون سهم روبه‌رو شد که نماد "اپرداز" بالاترین ارزش دادوستد سهام در رقم ۱۴۲ میلیارد ریال تجربه کرد.

در جریان بازار امروز پس از افت شاخص کل در دقایق ابتدایی معاملات، آیفکس با اهرم "مارون" صعودی شد تا در نهایت رشد بیش از یک واحدی را در پایان معاملات ثبت کند و در ارتفاع ۸۶۶ واحدی بایستد.

بر این اساس نماد "مارون" تا سطح ۴.۵ درصد تاثیر مثبت بر آیفکس داشت، اما در مقابل نمادهای "زاگرس" و "شرانل" تا سطح ۲.۵ واحد تاثیر منفی بر این نماگر به جا گذاشتند.

از دیگر رخدادهای بازار فرابورس می‌توان به بازگشایی نمادهای "حریل"، "ارفع"، "قچار"، "زگلدشت"، "بساما" و دو حق تقدم سهام مربوط به شرکت‌های مواد اولیه دارویی البرز بالک و سرمایه‌گذاری مسکن پردیس اشاره کرد. این چهار نماد پس از ارائه اطلاعات پیش‌بینی با محدودیت دامنه نوسان قیمت تا سقف ۵۰ درصد بازگشایی شدند.

بازار اوراق با درآمد ثابت فرابورس نیز میزبان معامله یک میلیون ورقه به ارزش افزون بر ۱۰۲۶ میلیارد ریال بود. در این بازار اسناد خزانه اسلامی مرحله نهم با معامله بیش از ۱۴۴ هزار ورقه به ارزش ۱۲۸ میلیارد ریال در صدر این بازار قرار گرفت.

معاملات صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله هم دادوستد ۲۹ میلیون سهم به ارزش بیش از ۱۷۴ میلیارد ریال را به ثبت رساند.

صندوق سرمایه‌گذاری اعتماد آفرین پارسیان با معامله ۱۷ میلیون سهم به ارزش ۱۷ میلیارد ریال، بالاترین حجم و ارزش معاملات ETFها را در اختیار گرفت.
کد مطلب: 10623