بانک قرض الحسنه مهر منشأ کار خیر جمعی در جامعه
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارداشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران، بسترهای بسيار خوبي براي گسترش خير جمعي در جامعه دارد.
تاریخ انتشار : جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۱۴
 
بانک قرض الحسنه مهر منشأ کار خیر جمعی در جامعه
 
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اظهارداشت: بانک قرض الحسنه مهر ایران، بسترهای بسيار خوبي براي گسترش خير جمعي در جامعه دارد.

به گزارش تحریرنو ؛ علی ربیعي در ديدار با مديرعامل و عضو هيات مديره بانک قرض الحسنه مهر ايران با بيان اين مطلب گفت: آحاد مردم نيازمند خدمات و طرح هايي هستندکه بتواند آنها را توانمند کند و در مسير بهبود معيشت آنان گام بردارد كه بانك قرض الحسنه مهر ايران در اين مسير اقدامات خوب و شايسته اي داشته است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: همه نهاد ها و سازمان ها و از جمله بانک ها شایسته است در حوزه مسئولیت هاي اجتماعي گام بردارند تا در جامعه شاهد يک پويايي و حرکت جمعي براي بهبود شرايط اقتصادي و اجتماعي مردم باشيم.

وی تاکید کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران که ماهیت اجتماعي دارد مي تواند در اشتغال هاي خرد و به ويژه اشتغال روستاييان نقش آفريني كند و دولت و مجلس بايد از ظرفيت هاي اين بانك كه از اعتماد خوبي در جامعه برخوردار است استفاده كند.

در ادامه، دکتر مرتضی اکبری مدیرعامل بانک قرض الحسنه مهر ایران نيز با اشاره به جايگاه ويژه خدمات اين بانک در ميان مردم بيان داشت: اين بانك با جذب ۴۱.۵ هزار ميليارد ريال منابع قرض الحسنه در ۱۱ ماه گذشته نسبت به پايان سال ۹۵ بالغ بر ۶۸ درصد رشد داشته و منابع آن در حال حاضر بيش از ۱۰۳ هزار ميليارد ريال است.

وی افزود: بانک قرض الحسنه مهر ایران طی یک دهه فعاليت خود نزديک به سه ميليون و دويست هزار نفر تسهيلات قرض الحسنه در زمينه هاي کار آفريني و اشتغال، معيشت، بهداشت و درمان و ازدواج جوانان پرداخت كرده است كه ۷۰۰ هزار فقره آن مربوط به سال ۹۶ مي باشد.

دکتر اکبری پایین بودن میزان معوقات را نشان دهنده تعهد مشتريان و عملکرد مناسب بانکي در زمينه بهداشت اعتباري دانست و گفت: نسبت مطالبات غير جاري به مصارف بانك از ابتداي فعاليت تا كنون حدوداً يك درصد است كه بيان كننده مديريت صحيح ريسك و عملكرد شايسته در اين حوزه مي باشد.

تلیکانی عضو هیات مدیره بانک قرض الحسنه مهر ايران در ادامه با اشاره به فعاليت بانک در عرصه مسئوليت هاي اجتماعي اظهارداشت: ۶۰ تا ۷۰ درصد منابع قرض الحسنه جذب شده بانک، به پرداخت تسهيلات براي حمايت از كارآفريني و اشتغالزايي اختصاص يافته است.

وی افزود: این تسهیلات با هدف ایجاد رونق اقتصادي، بهبود فضاي کسب و کار، افزايش نرخ اشتغالزايي و مبارزه با بيکاري، افزايش سهم توليد از بازارهاي داخلي و التيام مشکلات مالي كارگران به عنوان عوامل اصلي و موثر در توسعه صنعتي پرداخت شده است.
کد مطلب: 15187