"ایران برگر" به لرستان می‌رود
مسعود جعفری‌جوزانی به‌زودی ساخت فیلم سینمایی "ایران برگر" را آغاز می‌کند که در این فیلم از گویش لری استفاده می‌شود و بخش‌های مهمی از اثر هم در لرستان جلوی دوربین می‌رود.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۱۴
 
"ایران برگر" به لرستان می‌رود
 
مسعود جعفری‌جوزانی به‌زودی ساخت فیلم سینمایی "ایران برگر" را آغاز می‌کند که در این فیلم از گویش لری استفاده می‌شود و بخش‌های مهمی از اثر هم در لرستان جلوی دوربین می‌رود.

تحریرنو: مسعود جعفری‌جوزانی، کارگردان و تهیه‌کننده‌ی سینما و تلویزیون با بیان این مطلب که کم‌تر از ۱۰ روز دیگر فیلم سینمایی "ایران برگر" جلوی دوربین تورج منصوری می‌رود، گفت: داستان این فیلم در لرستان و حومه‌ی تهران رخ می‌دهد و در حال حاضر لوکیشن‌های مورد نظر برای این فیلم را در استان لرستان و حومه‌ی تهران انتخاب کرده‌ایم.

وی با اشاره با این مطلب که ۸۰‌درصد از فیلم‌برداری "ایران برگر" در لرستان انجام می‌شود، بیان کرد: بخشی از لوکیشن اصلی این فیلم سینمایی در دهکده‌ی شید در استان لرستان است. البته اولین سکانس‌های "ایران برگر" در ۳۰ کیلومتری حومه‌ی تهران فیلم‌برداری می‌شود و بعد از آن گروه به‌سمت لرستان می‌رود.

کارگردان فیلم سینمایی "شیرسنگی" در پاسخ به این‌که چه‌چیز باعث‌شد تا دوباره و پس از سال‌ها برای ساخت فیلم سینمایی به لرستان برود، توضیح داد: فکر می‌کنم زمان آن رسیده است که دوباره برای قوم خود فیلم بسازم و با توجه به این‌که شرایط مناسبی برای این‌کار وجود دارد تصمیم گرفتم این فیلم را در آن منطقه هم جلوی دوربین ببرم.

وی در پایان تاکید کرد: با توجه به این‌که داستان در لرستان اتفاق می‌افتد، از گویش آن منطقه برای بیان دیالوگ‌های بازیگران استفاده می‌شود.

در این فیلم سینمایی بازیگرانی چون محسن تنابنده، احمد مهران‌فر، حمید گودرزی، سحر جعفری‌جوزانی، هادی کاظمی، محمدرضا هدایتی و شهره لرستانی حضور دارند.

مرتضی شایسته به‌عنوان تهیه‌کننده اجرایی در "ایران برگر" هم‌کاری می‌کند. هم‌چنین تورج منصوری به‌عنوان مدیر فیلم‌برداری، حسن زاهدی صدابردار مهین نویدی طراح چهره‌پردازی از دیگر عوامل این فیلم سینمایی هستند.

فیلم‌نامه‌ی "ایران برگر" توسط مسعود جعفری‌جوزانی و محمدهادی کریمی نوشته شده‌است و داستان این فیلم سینمایی درباره‌ی حرص، طمع و تمایل افراد برای کسب قدرت در شرایط ویژه است.
کد مطلب: 1271