برای تحقق شعار سال؛
اولین گام بانک پارسیان با صدور نخستین اوراق گام(گواهی اعتبار مولد)
بانک پارسیان برای تحقق شعار سال صدور نخستین اوراق گام(گواهی اعتبار مولد) را منتشر کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۷
 
اولین گام بانک پارسیان با صدور نخستین اوراق گام(گواهی اعتبار مولد)
 
بانک پارسیان برای تحقق شعار سال صدور نخستین اوراق گام(گواهی اعتبار مولد) را منتشر کرد.

به گزارش تحریرنو از بانک پارسیان ؛ در راستای اجرای برنامه ها و سیاست های بانک پارسیان برای تحقق شعار سال ۱۴۰۰ تحت عنوان «تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها» و به منظور تامین نیازهای سرمایه در گردش زنجیره های تامین بنگاه های تولیدی و کمک بیشتر به تولید، نخستین اوراق گواهی اعتبار مولد(گام) بانک پارسیان به صورت همزمان در دو زنجیره خودرو و فولاد به عنوان یکی از مهم ترین زنجیره های تولید در کشور، منتشر شد.

بانک پارسیان در بین بانک های خصوصی اولین بانکی است که حسب تکالیف دولت محترم و بانک مرکزی ج.ا.ا در حمایت از تولید و تامین سرمایه درگردش غیر تورمی بنگاه های مولد، موفق به صدور اوراق گام در سیستم بانکی شد.

این اوراق با ضمانت بانک عامل، صادر و پرداخت مبلغ اسمی آن در سررسید به آخرین دارنده، توسط بانک تضمین می شود، اوراق گام علاوه بر قابلیت انتقال در بازار پول، امکان تنزیل در بازار سرمایه را نیز دارد.

اوراق گام محصول نوین اعتباری و تسهیلاتی است که برای کمک به تامین اعتبار بنگاه های تولیدی ایجاد شده و می تواند نقش موثری در تامین سرمایه در گردش بنگاههای مولد بویژه بخش تولید داشته باشد که با حل موضوع دریافت و پرداخت خریداران و فروشندگان، با کمک نقش ضمانتی بانک ها، به تقویت بخش تولید کمک نماید.

با عنایت به پیاده سازی زیر ساخت های مربوطه، بانک پارسیان به عنوان بانک پیشگام در انتشار اوراق گواهی اعتبار مولد، آمادگی خود را جهت انتشار اوراق مزبور برای کلیه زنجیره های تامین، در چارچوب مقررات و ویژگی های اوراق گواهی اعتبار مولد اعلام می دارد.
کد مطلب: 21064