طی چهار ماه گذشته صورت گرفت؛
اعطای پنج هزار میلیارد ريال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان توسط بانک آینده
طی چهار ماه گذشته پنج هزار میلیارد ريال تسهیلات توسط بانک آینده به شرکت های دانش بنیان پرداخت شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۱
 
اعطای پنج هزار میلیارد ريال تسهیلات به شرکت های دانش بنیان توسط بانک آینده
 
طی چهار ماه گذشته پنج هزار میلیارد ريال تسهیلات توسط بانک آینده به شرکت های دانش بنیان پرداخت شد.

به گزارش تحریرنو ؛ بانک آینده در راستای تحقق اقتصاد دانش بنیان و فن‏ آورمحور، ظرف مدت چهار ماه، مبلغ ۵.۰۰۰ (پنج هزار) میلیارد ريال، تسهیلات به شرکت های دانش بنیان اعطا نموده است. این امر پس از انعقاد تفاهم نامه همکاری با صندوق نوآوری و شکوفایی، برای تامین مالی شرکت های دانش بنیان، از طریق اعطای تسهیلات و صدور ضمانت‏‏نامه، صورت گرفته است.

به استناد گزارش های عملکردی سامانه غزال (سامانه مدیریت یکپارچه در خواست ها و فرآیندهای ارائه خدمات صندوق نوآوری و شکوفایی)، تعداد ۶۰ (شصت) فقره تسهیلات با رقمی بالغ بر ۵.۰۰۰ (پنج هزار) میلیارد ريال، توسط بانک آینده، طی مدت چهار ماه گذشته به شرکت های مذکور، پرداخت شده است.

همچنین در مدت مشابه، انواع ضمانت نامه ها با ارزش ريالی ۱.۳۰۰ (یک هزار و سیصد) میلیارد ريال، با شرایط مناسب و تخفیف‏ های کارمزدی ویژه برای شرکت های دانش بنیان، صادر گردیده است.

بانک آینده، علاوه بر اهتمام جدی برای ارائه خدمات بانکی به شرکت های دارای مجوز از معاونت محترم علمی و فن‏آوری ریاست جمهوری، به منظور پشتیبانی از تجاری سازی ایده ها و محصولات نوآورانه و نیز حمایت از زنجیره ایده تا بازار، خدمت نوین دیگری را تدارک دیده است که طی آن نسبت به تامین بخشی از ودیعه اجاره و یا هزینه خرید محل کار برای شرکت های شتاب دهنده/ دانش بنیان، اقدام می کند.

بانک آینده، قصد دارد؛ با حضور بیش از پیش در حوزه نوآوری های نوین و پیشرفته و نیز ایجاد بازار برای شرکت های دانش بنیان و فن ‏آور در عرصه های راهبردی، زمینه ظهور بیشتر استعدادها و توانمندی های دانش ‏آموختگان و نوآوران کشور را فراهم آورد.
کد مطلب: 19805