پوستر اردی‌بهشت تئاتر ایران رونمایی شد
نشست مدیرکل هنرهای نمایشی با هنرمندان اعزامی به جشن اردی‌بهشت تئاتر در استان‌ها، شنبه ۳۰ فروردین‌ماه، در تالار وحدت برگزار شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۰
 
پوستر اردی‌بهشت تئاتر ایران رونمایی شد
 
نشست مدیرکل هنرهای نمایشی با هنرمندان اعزامی به جشن اردی‌بهشت تئاتر در استان‌ها، شنبه ۳۰ فروردین‌ماه، در تالار وحدت برگزار شد و طی این دیدار هنرمندان و استادان تئاتر، نظرات و پیش‌نهادهای‌شان را در رابطه با وضعیت فعلی تئاتر و بهبود برگزاری ششمین جشن اردی‌بهشت تئاتر در استان‌ها، مطرح کردند.

تحریرنو: حسین طاهری، مدیرکل هنرهای نمایشی ضمن تشکر از استادان و هنرمندان شاخص تئاتر در هم‌راهی با اداره کل هنرهای نمایشی در برگزاری هر چه بهتر مراسم اردی‌بهشت تئاتر در سراسر کشور، گفت: استادان و هنرمندانی که طی پنج دوره‌ی قبلی برگزاری پاس‌داشت اردی‌بهشت تئاتر، این مجموعه را هم‌راهی و هم‌یاری کرده‌اند پل ارتباطی میان اداره‌ی کل هنرهای نمایشی و فعالان تئاتر در استان‌های مختلف کشورند. این اقدام زمینه‌ساز فرصت‌هایی برای ایجاد شناخت بهتر از منابع انسانی و ظرفیت‌های موجود و تبادل اطلاعات در استان‌های کشور خواهد بود.

حسن رونده مدیر هماهنگی امور استان‌های مرکز هنرهای نمایشی، در این نشست سابقه‌ای از برگزاری پنج دوره‌ی پیشین اردی‌بهشت تئاتر ایران را ارائه داد و اظهار امیدواری کرد که در این دوره نیز هنرمندان اعزامی بتوانند در همکاری با هنرمندان استانی و شهرستانی حوزه‌ی نمایش، منشا اثر باشند.

در این نشست داریوش مودبیان، فریندخت زاهدی، محمدرضا خاکی، آرش دادگر، حمیدرضا نعیمی، جمشید جهانزاده، محمودرضا رحیمی، علیرضا حنیفی، محمد حاتمی، رضا بابک، همایون علی‌آبادی، ناصر آقایی، احمد کامیابی‌مسک، هرمز هدایت، سعید اسدی، فرشید زارعی‌فر، محمد دشتگلی، یونس آبسالان و محمد حاتمی از دیگر هنرمندانی بودند که به ارائه‌ی نقطه نظرات خود درخصوص جشن اردی‌بهشت تئاتر پرداختند.

کارشناسان مرکز هنرهای نمایشی متشکل از علیرضا غنچی، محسن ابراهیمی، فرهاد شریفی، حمدالله کرمی، کیوان نخعی، محسن سراجی، جلیل رفیعی، روح‌اله ایرجی، عباس شاه‌محمدزاده، علی عابدی نیز در این دیدار حضور داشتند.

اهمیت آموزش در تئاتر، تمرکز زدایی، استقرار گروه‌های نمایشی، اجراهای عمومی، برنامه‌ریزی برای طرح تبادل گروه‌های نمایشی از تهران به شهرستان‌ها و بالعکس، کارگاه‌های آموزشی کوتاه‌مدت و بلندمدت و... مباحثی بود که با حضور هنرمندان درخصوص آن‌ها تبادل نظر صورت گرفت. در پایان نیز از پوستر اردی‌بهشت تئاتر رونمایی شد.
کد مطلب: 154