"شکسپیر و زنان عاشق" با مشاوره‌ی پیمان قاسم‌خانی
بهاره رهنما از اجرای نمایش "شکسپیر و زنان عاشق" با حضور بازیگرانی چون مهناز افشار، سحر دولتشاهی، بهنوش بختیاری و چند خواننده‌ی مطرح موسیقی پاپ خبر داد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۴۶
 
"شکسپیر و زنان عاشق" با مشاوره‌ی پیمان قاسم‌خانی
 
بهاره رهنما از اجرای نمایش "شکسپیر و زنان عاشق" با حضور بازیگرانی چون مهناز افشار، سحر دولتشاهی، بهنوش بختیاری و چند خواننده‌ی مطرح موسیقی پاپ در سالن استاد سمندریان مجموعه‌ی نمایشی ایرانشهر خبر داد.

تحریرنو: بهاره رهنما نویسنده و کارگردان نمایش "شکسپیر و زنان عاشق" درباره‌ی روی صحنه بردن این اثر نمایشی گفت: قرار است نمایش "شکسپیر و زنان عاشق" را از ۱۱ مرداد تا ۱۵ شهریورماه در سالن استاد سمندریان تماشاخانه‌ی ایرانشهر به صحنه ببرم. این نمایش از متن "شکسپسر و زنان عاشق" چارلز جرج، نویسنده انگلیسی اقتباس شده است و پیمان قاسم‌خانی نیز در این پروژه به عنوان مشاور نمایش‌نامه در کنار من حضور خواهد داشت.

وی ادامه داد: متن اصلی داستانی کمدی دارد و نگاه شکسپیر را نسبت به زنان نمایش‌نامه‌هایش به‌تصویر می‌کشد اما در بازنویسی که روی متن انجام دادم روابط تغییر کرده و ما شاهد داستان زندگی یک زن امروزی هستیم که درگیر نوشتن تز پایان‌نامه‌اش است و نمی تواند موقعیت ژولیت نمایش‌نامه "رومئو و ژولیت" شکسپیر را درک کند. او دلیل این همه دل‌دادگی و شیدایی را نمی‌فهمد بنابراین می‌خواهد از بقیه‌ی شخصیت‌های زن نمایش‌نامه‌های شکسپیر برای فهمیدن این موضوع کمک بگیرد.

رهنما متذکر می‌شود: بر همین اساس شخصیت‌های زن نمایش‌نامه‌های شکسپیر چون میراندا نمایش‌نامه "طوفان"، دزدمونا "اتللو"، اوفلیا "هملت"، کلئوپاترا "آنتونی و کلئوپاترا" و کاترین "رام‌کردن زن سرکش" در اثر نمود عینی می‌یابند. این نمایش رویای دختر دانشجو است بنابراین توالی زمانی مشخصی در آن وجود ندارد.

بازیگر سریال "خوب، بد، زشت" درباره‌ی بازیگر مرد نمایش عنوان کرد: قرار است برای بازیگر نقش رومئو نیز هر هفته از حضور یک خواننده شناخته شده پاپ استفاده کنیم که در حال حاضر در حال مذاکره با آن‌ها هستم. بخشی از نمایش که مربوط به بازی رومئو می‌شود موزیکال است بنابراین از ۴ -۵ قطعه موسیقایی در کار استفاده خواهدشد. مهناز افشار، سحر دولتشاهی، بهنوش بختیاری، نسیم ادبی، لیلی رشیدی و خودم بازیگران این نمایش هستند.

رهنما فروردین و اردی‌بهشت‌ماه نمایش "با من بستنی می خوری؟" را با بازی خودش و نسیم ادبی در سالن گوشه فرهنگ‌سرای نیاوران به صحنه برده بود.
کد مطلب: 442