«متری شیش و نیم» در میان‌ فیلم‌های منتخب ۲۰۱۹
نشریه «ایندی‌وایر» در نظرسنجی از کارگردانان برجسته سینمای جهان، اقدام به معرفی برترین فیلم‌های سال ۲۰۱۹ کرد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۳۳
 
«متری شیش و نیم» در میان‌ فیلم‌های منتخب ۲۰۱۹
 
نشریه «ایندی‌وایر» در نظرسنجی از کارگردانان برجسته سینمای جهان، اقدام به معرفی برترین فیلم‌های سال ۲۰۱۹ کرد.

به گزارش تحریرنو ؛ نشریه «ایندی‌وایر» در نظرسنجی از ۳۶ کارگردانان برجسته سینمای جهان از آنها خواسته تا هر یک۱۰ فیلم برتر سال سال ۲۰۱۹ را انتخاب کنند و «چیرو گوئرا» کارگردان کلمبیایی که ساخت فیلم‌های مهمی چون «آغوش مار» و «پرندگان عبوری» را در کارنامه دارد، فیلم ایرانی «متری شیش و نیم» به کارگردانی سعید روستایی را در رتبه سوم ۱۰ انتخاب خود قرار داد.

«گوئرا» درباره انتخاب فیلم «متری شیش و نیم» نوشت: امسال سالی فوق العاده برای تریلرهای جنایی از «مرد ایرلندی» اسکورسیزی تا «خائن» مارکو بلوچیو بود، اما چه خواهید گفت اگر بهترین آن از ایران باشد. به عنوان یکی از طرفدران قدیمی سینمای ایران، فیلم «متری شیش و نیم» جهانی کاملا جدید از احتمالات را گشود، فیلمی تاثیرگذار، قدرتمند، پرتنش و عمیق.

این سینماگر کلمبیایی فیلم‌های «این باید بهشت باشد» ساخته «الیا سلیمان» و «یک روز سفید سفید» از «هلینور پالمسون» را در رتبه‌های اول و دوم، ۱۰ فیلم برتر سال قرار داده است و پس از فیلم «متری شیش و نیم» که جایگاه سوم را به خود اختصاص داده به ترتیب فیلم‌های «زیر دریاچه نقره‌ای» (دیوید رابرت میشل)، «سوغات» (جوانا هاگ)، «صدای متال» (داریوس ماردر)، «من بدنم را از دست دادم» (جرمی کلاپین)، «باکورا» (کلبر مندئونسا فیلهو، جولیانو دورنلس) و سفر طولانی به شب (بی گان) قرار گرفته‌اند.

در این نظرسنجی سینماگرانی چون «الیور آسایاس»، «بونگ جون هو»، «سوفیا کاپولا»، «گیرمو دل‌تورو»، «لوکا گوادانینو»، «آدام مکی‌کی»، «پل شرادر»، «دنیل اشمیدت»، «آدام وینگارد» و ... شرکت کردند و در زیر ۱۰ فیلم منتخب مهم‌ترین کارگردانان آمده است.

اَنگل، مرد ایرلندی، روزی روزگاری هالیوود، جواهرات تراش‌نخورده، فانوس دریایی، درد و شکوه، ۱۹۱۷، جوکر، داستان ازدواج، جوجو ربیت، زنان کوچک، پرتره یک بانو در آتش، میدسامر، ۱۰ فیلم برتر ۲۰۱۹ به انتخاب «گیرمو دل‌تورو»هستند.

«بونگ جون هو» کارگردان معروف کره‌ای فیلم «اَنگل» نیز اولین گاو، مرد ایرلندی، آساکو ۱ و ۲، داستان ازدواج، میدسامر، جواهرات تراش‌نخورده، هتل کنار رودخانه و شکارچی ذهن را در فهرست خود جای داد و «الیور آسایاس» نیز فیلم‌های جوکر، موج‌ها، مانوس، میدسامر، دو پاپ، بینوایان، اَنگل، داسان ازدواج، مرد ایرلندی، موستانگ را در فهرست ۱۰ فیلم برتر سال قرار داد.
کد مطلب: 20156