نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران خبر داد؛
به احتمال زیاد لیپوساکشن بیشترین آمار مرگ و میر را در جراحی های زیبایی دارد
دکتر نجات حسینی نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و استاد دانشگاه گفت:به احتمال زیاد لیپوساکشن بیشترین آمار مرگ و میر را در جراحی های زیبایی دارد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۲ آبان ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۵۸
 
به احتمال زیاد لیپوساکشن بیشترین آمار مرگ و میر را در جراحی های زیبایی دارد
 
دکتر نجات حسینی نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و استاد دانشگاه گفت:به احتمال زیاد لیپوساکشن بیشترین آمار مرگ و میر را در جراحی های زیبایی دارد.

به گزارش تحریرنو ؛ دکتر نجات حسینی نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران و استاد دانشگاه گفت: به طور کلی به عموم مردم آگاهی بدهیم که جراحان فوق تخصص پلاستیک و زیبایی تنها  کسانی هستند که به صورت قانونی می‌توانند انواع جراحی لیپوساکشن و لیپوماتیک را انجام دهند چرا که در طول دوره سه ساله این آموزش ها را دیده اند و هر کسی نمی‌تواند بدون داشتن مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک این اعمال را انجام دهد.

دکتر سید نجات حسینی بیان کرد: متاسفانه  اخیرا مشاهده شده است که برخی افراد غیر فوق تخصص و برخی تکنسین ها و.... به وسیله تبلیغات فریبنده و عکس‌های برهنه و پیشنهاد قیمت پایین، انواع عمل لیپوساکشن و  غیره را با همکاری مراکز جراحی انجام می‌دهند که به دلیل اینکه در این حوزه آموزش و دوره لازم را ندیده‌اند، بیمار دچار عوارض مختلف شدید شده که حتی منجر به مرگ فرد می‌شود.

وی ادامه داد: برخی افراد غیر فوق تخصص که با اصول علمى لیپوساکشن آشنا نيستند، این  عمل‌های مهم را حتی در مطب ها یا مکان های  زیرزمینی بدون امکانات انجام می‌دهند که این عمل به گونه‌ای بازی با سلامت و جان مردم است.

این فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی متذکر شد: از جمله مهمترین عوارضی که طی انجام عمل لیپوساکشن توسط فرد غیر فوق تخصص انجام شده گزارش شده می توان به بروز نکروز، آمبولی چربی، آمبولی لخته خون، کم خونی، صدمه احشا داخل شکمی، عفونت و آبسه محل تزریق چربی، اغما رفتن و حتی در برخی موارد فوت بیمار را اشاره کرد.

دکتر نجات حسینی مطرح کرد: علت بروز عوارض عمل لیپوساکشن توسط افراد غیر فوق تخصص را در اغلب موارد می توان ساعات طولانی بیهوشی، صدمه به کبد و طحال و احشا شکمی و کشیدن چربی بیش از حد در یک مرحله اشاره کرد.

نایب رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران عنوان کرد: متاسفانه در شهریور امسال۳  مورد فوتی به دلیل انجام عمل لیپوساکشن توسط افراد غیر فوق تخصص و چهار مورد نیز در تیر و خرداد امسال گزارش کرد.

وی افزود: حدود ۱۴ بیمار در طی یک سال نیز به دلیل انجام عمل لیپوساکشن توسط افراد غیر فوق تخصص، دچار پارگی داخل احشاء ای شده اند که می تواند بسیار مشکل ساز باشد.

متاسفانه به دلیل عدم توجه مردم و سهل‌انگاری در انتخاب محل و افراد واجد شرایط لازم برای انجام جراحی زیبایی باید اقداماتی انجام بدهیم تا در آینده مشکلاتی اینچنین رخ ندهد و از مسئولین محترم تقاضای پیگیری و رسیدگی فوری داریم.

دکتر حسینی در پایان گفت: متاسفانه مثلث، دلال، بلاگر و تکنسین و مراکز جراحی متخلف عامل گسترش اعمال جراحی زیبایی بی رویه و لیپو ساکشن های غیر ضروری می باشند.

لذا توصیه ما به همه مردم اینست که با امکانات فراوانی که در کشور داریم انجام این اعمال توسط افراد فوق تخصص صورت گیرد و مردم شریف از طریق سایت نظام پزشکی و انجمن جراحان پلاستیک از انتخاب درست پزشک معالج خود مطمئن بشوند.
کد مطلب: 21308