دکتر مهری مهراد مطرح کرد؛
بیماری‌های پنهان در پشت مشکلات اورولوژیک
مسئول دپارتمان نورولوژی مرکز تحقیقات عملکردی مغز و اعصاب بیمارستان شهدای تجریش گفت: بیماری‌های پنهان زیادی در پشت مشکلات ادراری و اورولوژیک وجود دارند که بسیاری از مردم از آنها بی‌خبر هستند.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۱۴
 
بیماری‌های پنهان در پشت مشکلات اورولوژیک
 
مسئول دپارتمان نورولوژی مرکز تحقیقات عملکردی مغز و اعصاب بیمارستان شهدای تجریش گفت: بیماری‌های پنهان زیادی در پشت مشکلات ادراری و اورولوژیک وجود دارند که بسیاری از مردم از آنها بی‌خبر هستند.

به گزارش تحریرنو ؛ دکتر مهری مهراد در این خصوص توضیح داد: مشکلات ادراری نشانگر بیماری های نهفته ای مانند دیابت، پارکینسون، ام اس و غیره است که مبتلایان از آنها بی خبر بوده و دچار عوارض زیادی در سیستم عصبی می شوند.

وی اظهار داشت: دیابت بیماری است که چشم، کلیه و مثانه را درگیر می کند و باید آموزش بدهیم به افراد مبتلا به این بیماری که اگر دچار مشکلات ادراری شدند، باید به پزشکان اورولوژی نیز مراجعه کنند.

این متخصص اورولوژی تصریح کرد: پارکینسون بیماری است که مغز را درگیر می کند و می تواند مثانه و کلیه را تحت تاثیر قرار دهد یا دیسک های کمری و تومور نخاع نیز باعث بی اختیاری ادرار می شوند.

به گفته مهراد، ناهنجاری های مادرزادی در ستون فقرات نیز می تواند عامل شب ادراری و بی اختیاری ادرار کودکان شود که نیاز به بررسی پزشکی دارد.

وی افزود: والدین نباید مشکلات و بی اختیاری ادرار کودکان را ساده تلقی کنند زیرا پشت این موضوع ابتلا به بیماری هایی وجود دارد که باید سریعتر درمان شوند.

مسئول دپارتمان نورولوژی مرکز تحقیقات عملکردی مغز و اعصاب بیمارستان شهدای تجریش با بیان اینکه در دوران کرونا، ویزیت بیماران به صورت آنلاین انجام می شود، افزود: در دوران کرونایی، ظرفیت پذیرش بیماران و خدمات رسانی به آنان هشت برابر افزایش یافته است و به صورت آنلاین آزمایشات و ویزیت بیماران انجام می شود.

مهراد اظهار داشت: مرکز اورولوژی کشور نیز با شعار هوشمندانه سلامت باشید با روش های ویزیت آنلاین در خدمت بیماران است.
وی تاکید کرد: قرار است با کشورهای عربی همکاری کنیم و از این کشورها پذیرش بیمار داشته باشیم.

مهراد افزود: آموزش پزشکان جوان اورولوژی نیز به زودی در کشور آغاز می شود و قرار است با ایجاد مرکزی کشورهای همسایه در زمینه اورولوژی از ما آموزش ببینند.

سعید صفری معاون پژوهشی مرکز تحقیقات عملکردی جراحی مغز و اعصاب بیمارستان شهدا تجریش نیز در این نشست گفت: حیطه فعالیت این مرکز نورولوژی و یاری رساندن به بیماران است که سعی داریم این رشته را در کشور گسترش دهیم.

وی افزود: پذیرش تحقیقات مختلف، حمایت مالی از این تحقیقات، برگزاری سمینارها و کنگره ها و پذیرش مقالات علمی و پژوهشی از اهم فعالیت های این مرکز است.
کد مطلب: 21083