آغاز اکران فیلم "ملبورن" از سوم دی‌ماه
پوستر فیلم سینمایی "ملبورن" نخستین ساخته‌ی بلند سینمایی نیما جاویدی در آستانه‌ی اکران عمومی این اثر رونمایی شد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۰۲
 
آغاز اکران فیلم "ملبورن" از سوم دی‌ماه
 
پوستر فیلم سینمایی "ملبورن" نخستین ساخته‌ی بلند سینمایی نیما جاویدی در آستانه‌ی اکران عمومی این اثر رونمایی شد.

تحریرنو: فیلم سینمایی "ملبورن" منتخب چهار جشنواره‌ی الف از چهار قاره‌ی دنیا، از سوم دی‌ماه در گروه سینمایی آفریقا اکران عمومی می‌شود.


"ملبورن" تا کنون در جشنواره‌های متعدد خارجی حضور داشته و توانسته جوایزی را از آن خود کند که از میان آن‌ها می‌توان به‌جایزه‌ی بهترین فیلم‌نامه از رقابت‌های سینمایی آسیا پاسیفیک، بهترین کارگردانی از جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم گیخون، بهترین فیلم‌نامه و تقدیر ویژه‌ی بهترین فیلم‌برداری از جشنواره‌ی استکلهم، بهترین فیلم از جشنواره‌ی بین‌المللی قاهره و... اشاره کرد.

هم‌چنین این فیلم که اولین ساخته‌ی نیما جاویدی است در جشنواره‌ی فجر سال گذشته به نمایش در‌آمد و توانست با استقبال مخاطبین و منتقدین روبه‌رو شده و نامزد بهترین کارگردانی و بهترین فیلم در بخش "نگاه نو" این رویداد شود.

در "ملبورن" پیمام معادی، نگار جواهریان، مانی حقیقی، شیرین یزدان‌بخش، الهام کردا، روشنک گرامی، علیرضا استادی، ویدا جوان و... به ایفای نقش می‌پردازند.

هم‌چنین پوستر این فیلم توسط حمیدرضا اسحاقی طراحی شده و در آستانه‌ی اکران عمومی این اثر رونمایی شده‌است.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: زوجی جوان در آستانه‌ی سفر به ملبورن و در حالی‌که چند‌ساعت بیش‌تر به پروازشان باقی نمانده است، ناخواسته درگیر ماجرایی پیچیده می‌شوند.

عوامل "ملبورن" عبارت‌اند از:
نویسنده و کارگردان: نیما جاویدی، مشاور کارگردان: کیانوش عیاری، مدیر فیلم‌برداری: هومن بهمنش، طراح گریم: سودابه خسروی، طراح صحنه و لباس: کیوان مقدم، تدوین: سپیده عبدالوهاب، صدابردار: وحید مقدسی، طراحی و ترکیب صدا: ایرج شهرزادی، موسیقی: حامد ثابت، دستیار اول کارگردان و مدیر برنامه‌ریزی: علی مردانه، عکاس: مهدی دلخواسته، مدیر تولید: حسین بشگرد و تهیه‌کننده: جواد نوروزبیگی.

این فیلم محصول موسسه‌ی فرهنگی هنری قاب آسمان و پخش آن برعهده‌ی رسانه فیلمسازان است.
کد مطلب: 2038