با توهین به ساحت جامعه پزشکی ایران و مدیر کل سازمان نظام پزشکی کشور؛
اعتراض انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران
انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران در خصوص توهین به ساحت جامعه پزشکی ایران و مدیر کل سازمان نظام پزشکی کشور متن اعتراض منتشر کرد.
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۳
 
اعتراض انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران
 
انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران در خصوص توهین به ساحت جامعه پزشکی ایران و مدیر کل سازمان نظام پزشکی کشور متن اعتراض منتشر کرد.

به گزارش تحریرنو ؛ در متن اعتراضی انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران آمده است:

همکاران گرامی و ارجمند جامعه ی بزرگ پزشکی ایران ؛

به یاد بیاوریم که کشور بزرگ و عزیزمان، از پس قرون و اعصار، همچنان سربلند و پایدار ایستاده است. با توجه به قدمت تاریخ و فرهنگمان، قضاوت تاریخی، مولفه ایست که ما می توانیم به وضوح، معنی و مفهوم آن را درک کنیم. اکنون ذکاوت، ریاضت، لایق و حاذق بودن پزشکان ایرانی، در این فرهنگ اصیل در برابر چشمان ما قرار دارد.

همیشه کوته بینان و غرض ورزانی بوده اند که با انگیزه های گروهی برخلاف مصالح مردم، سعی در تغییر چنین دیدگاهی داشته اند، اما ناکام مانده اند. متاسفانه در شرایط کنونی کشور عزیزمان، که نیاز به همدلی میان مردم بیش از هر زمانی حس می شود، محافل خاص، آنهم از رسانه ی فراگیر ملی، سعی در ایجاد تفرق و القای بذر کینه و دشمنی نسبت به جامعه ی پزشکی، به عنوان علت العلل تمامی مسایل و مشکلات اقتصادی و اجتماعی و سیاسی کشور نموده اند و نوک تیز حملات خود را متوجه سازمان نظام پزشکی به عنوان متولی این صنف خدمتگزار نموده اند.

انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران ، گذشته از اینکه چنین تلاش‌هایی را به گواه تاریخ، از قبل شکست خورده می‌داند، حمایت همه جانبه ی خود از سازمان نظام پزشکی کشور و جناب آقای دکتر ظفرقندی بعنوان منتخب خود در راس این سازمان را اعلام می دارد و به رسانه ملی توصیه دارد تا بازیچه ی محافل و تفکراتی که خیرخواه سلامت مردم نیستند، نگردد. این انجمن واضحا با هرگونه تفکر که منادی عدالت بواسطه ی گسترانیدن فقر باشد، مخالف است و اعتقاد دارد که کشور ثروتمند و بزرگ ایران، با ظرفیت‌ها و استعدادهای شگرف خود، لایق عدالت بواسطه ی تولید و توزیع ثروت و رفاه با ارایه ی سیستم سلامت شایسته، برای ایرانیان است.

انجمن رادیوتراپی انکولوژی ایران، ضمن اینکه، رسما خواستار توضیحات رسانه ی ملی در این موضوعات است، آمادگی خود را برای همفکری و اقدامات جمعی و هماهنگ در کنار دیگر انجمن های علمی و گروههای پزشکی اعلام می دارد.
کد مطلب: 18619