رونمایی از سردیس ۵ نام‌آوران عرصه تلویزیون و سینما؛
شهرک سینمایی غزالی در آستانه تحول
بهره‌برداری، توسعه و نگهداری بزرگ‌ترین شهرک تلویزیونی و سینمایی کشور اصلی‌ترین موضوعی بود که در دستور جلسه شورای مدیران سیما قرار گرفت.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۷
 
شهرک سینمایی غزالی در آستانه تحول
 
بهره‌برداری، توسعه و نگهداری بزرگ‌ترین شهرک تلویزیونی و سینمایی کشور اصلی‌ترین موضوعی بود که در دستور جلسه شورای مدیران سیما قرار گرفت.

به گزارش تحریرنو به نقل از روابط عمومی سیما، مرتضی میرباقری در جریان رونمایی از ماکت شهرک تلویزیونی و سینمایی بر تسریع فرآیند تجمیع تولیدات تلویزیونی در شهرک تاکید کرد.

وی همچنین از دست‌اندرکاران خواست برای آشنایی برنامه‌سازان و بازدیدکنندگان از تمامی ظرفیت‌های تبلیغاتی موجود استفاده کنند.

معاون سیما در بازدید از شهرک تلویزیونی و سینمایی از ماکت این گنجینه تلویزیون رونمایی کرد.

افتتاح استودیوی موسیقی، ساختمان تاسیسات و بازدید از استودیوی برنامه «سرحال» از دیگر بخش‌های این بازدید بود.

همچنین با راه‌اندازی پست برق شهرک، مشکلات برق‌رسانی به پروژه‌های مختلف از بین رفت.

۸ استودیوی آماده تولید

از دیگر بخش‌هایی که امروز معاون سیما از آن بازدید کرد، هشت استودیوی مجهز برای تولید برنامه بود. این استودیوها تا کنون ضبط برنامه های تولیدی را در دستور کار داشتند، از این پس با راه‌اندازی فیبر نوری، برنامه‌سازان قادرند کارهای زنده را به شهرک بیاورند.

رییس مرکز تولید و فنی سیما از استقرار دو دستگاه واحد سیار در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

هم اکنون برنامه‌های مختلفی در استودیوهای شهرک تولید می شوند. مسابقه «پنج ستاره»، «یه گله جا»، «خاله شادونه»، «دست پخت های خودمانی»، «هفت در سه»، «سرحال» نمونه هایی از این تولیدات تلویزیونی هستند.

گنجینه‌های سیما در خدمت برنامه سازی

بخش‌هایی از بازدید معاون سیما به سرمایه‌های مادی ـ معنوی شهرک شامل ماشین های کلاسیک قدیمی، صدا گذاری دهه‌های ۴۰ و ۵۰ خورشیدی، آرشیو لباس عروسک و ... اختصاص یافت، ساماندهی، به‌روزرسانی، آرشیو دقیق، نحوه خدمات‌دهی از موضوعات دیگر مورد بحث در مورد این گنجینه‌ها بود.

رییس مرکز تولید و فنی سیما در تشریح نحوه بهره‌برداری و نگهداری از این گنجینه‌ها توضیحاتی ارائه کرد و میرباقری خواستار آن شد تا موزه‌ای از این ثروت ارزشمند تلویزیون در شهرک راه‌اندازی شود.

دکتر میرباقری با اشاره به ساماندهی زیرساخت‌های شهرک اعم از آب، برق، فیبر نوری و استودیو اضافه کرد رونق شهرک نشانه رشد تولیدات تلویزیونی است. برای رسیدن به نقطه مناسب نیازمند اجماع و اراده برنامه‌سازان و تولیدکنندگان هستیم.

وی از مدیران شبکه‌ها خواست تهیه‌کنندگان سیما را از نزدیک با امکانات و ظرفیت‌های موجود آشنا کنند.

شهرک مزین به نامداران عرصه تلویزیون شد

برنامه‌سازان و بازدیدکنندگان در لحظه ورود به شهرک از میان سردیس پنج تن از نام‌آوران عرصه تلویزیون و سینما می‌گذرند.

در جریان بازدید معاون و مدیران سیما از سردیس جمشید مشایخی، داوود رشیدی، محمدعلی کشاورز، علی نصیریان و عزت‌الله انتظامی این نامداران و پیشکسوتان عرصه تلویزیون و سینما رونمایی شد. همچنین از این پس شهرک تلویزیونی مزین به سردری متناسب با شهرک خواهد شد.
کد مطلب: 15748