با نزدیک شدن به اعلام فیملهای اکران نوروزی؛
تهیه‌کننده «متری شش‌ونیم»: در اولویت اکران نوروزی هستیم
سیدجمال ساداتیان تهیه‌کننده «متری شش‌ونیم» از احتمال کوتاه‌شدن فیلم برای اکران عمومی در نوروز ۹۷ خبر داد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۵
 
تهیه‌کننده «متری شش‌ونیم»: در اولویت اکران نوروزی هستیم
 
سیدجمال ساداتیان تهیه‌کننده «متری شش‌ونیم» از احتمال کوتاه‌شدن فیلم برای اکران عمومی در نوروز ۹۷ خبر داد.

به گزارش تحریرنو ؛ سیدجمال ساداتیان تهیه‌کننده سینما که در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر با فیلم «متری شش‌ونیم» برنده سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شده است درباره اکران این فیلم در نوروز ۹۸ گفت: معمولا برندگان سیمرغ فیلم مردمی در اولویت اکران نوروزی هستند و استقبال خوب مردم طی ایام برگزاری جشنواره فیلم فجر پشتیبان ما شد تا از گزینه‌های اصلی اکران نوروزی باشیم.

وی با اشاره به زمان کوتاه آماده سازی فیلم برای جشنواره گفت: فیلمبرداری «متری شش‌ونیم» ۱۵ دی ماه به پایان رسید و مراحل آماده‌سازی با تعجیل طی شد. ما ۱۸۰ دقیقه فیلم مفید داریم که نسخه نمایش داده شده در جشنواره فیلم فجر ۱۳۵ دقیقه است.

ساداتیان در پاسخ به این سوال که «آیا تدوین جدیدی را برای اکران عمومی فیلم مدنظر دارید؟» گفت: تصور نمی‌کنم تدوین جدیدی صورت گیرد ولی در مراحل اخذ پروانه نمایش بعد از اعمال نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و ما این احتمال وجود دارد که حذف و اضافاتی اتفاق بیفتد.

تهیه‌کننده فیلم «متری شش‌ونیم» درباره زمان فیلم افزود: علاقه شخص من در مقام تهیه‌کننده این است که فیلم کوتاه‌تر شود تا بتوانیم سانس‌های بیشتری در سینماها داشته باشیم ولی کوتاه‌شدن فیلم نباید تاثیر منفی بر قصه، فرم و روایت داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: تصمیم‌گیری نهایی درباره زمان فیلم برعهده سعید روستایی کارگردان فیلم است.

گفتنی است فیلم «متری شیش و نیم» دومین فیلم بلند سعید روستایی در سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر علاوه سیمرغ بلورین بهترین فیلم از دیدگاه تماشاگران برنده سیمرغ بلورین بهترین تدوین و بهترین صدابرداری شد. نوید محمدزاده، پریناز ایزدیار و پیمان معادی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
کد مطلب: 17962