وزیر امور اقتصادی و دارایی؛
۳ میلیارد دلار ارز دولتی به کالاهای اساسی در سال جاری اختصاص یافت
فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌گوید حدود ۳ میلیارد دلار ارز برای کالاهای اساسی تخصیص یافته است.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۵۶
 
۳ میلیارد دلار ارز دولتی به کالاهای اساسی در سال جاری اختصاص یافت
 
فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی می‌گوید حدود ۳ میلیارد دلار ارز برای کالاهای اساسی تخصیص یافته است.

به گزارش تحریرنو از خانه ملت، فرهاد دژپسند با یادآوری نحوه تخصیص ارز دولتی به کالاهای اساسی در سال ۹۸، افزود: اکنون از واردات سال گذشته استفاده می‌کنیم و تاکنون در سال جاری حدود ۳ میلیارد دلار ارز برای کالاهای اساسی تخصیص یافته است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت:‌ دولت به دنبال احیای وزارت بازرگانی است تا یک وزارتخانه مستقل و متولی، امر توزیع و نظارت بر بازار را بر عهده داشته باشد.

دژپسند افزود: سیاست‌گذاری و نظارت بر بازار باید توسط یک دستگاه مستقل انجام شود، چراکه هم اکنون دستگاه‌های تولیدی خود این کار را انجام می‌دهند به همین دلیل دولت به فکر تشکیل وزارت بازرگانی به صورت مستقل است.

وی همچنین از تشکیل جلسه‌ای بین وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی برای تعیین تکلیف کالاهایی که در بنادر و پایانه‌های رسوب کرده خبر داد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی اضافه کرد: همکاری خوبی در این بخش بین دستگاه‌ها وجود دارد تا سریعتر واردات کالاهایی که ثبت سفارش شده و منشاء ارزی آن مشخص است تسهیل شود.

کاغذی در گمرکات نیست و شاید در پایانه‌ها و بنادر باشد

این عضو کابینه دولت دوازدهم یادآور شد: عده‌ای زمانی که از گمرک صحبت می‌کنند بنادر و پایانه‌ها را نیز جزو گمرک محسوب می‌کنند.

دژپسند تاکید کرد: گمرک زمانی متولی امر می‌شود که اظهارنامه پر شده باشد و قبل از آن نیز گمرک تلقی نمی‌شود و در این راستا هر زمانی که کالا وارد گمرکات شده ترخیص می‌شود. اکنون کاغذی در گمرکات وجود ندارد و شاید در پایانه‌ها و بنادر وجود داشته باشد.

گزارش وجود باجه‌های VIP به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارائه شود

وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص ایجاد باجه‌های VIP برای ارائه خدمات به مشتریان خاص و با سپرده‌های بالا، تصریح کرد: گزارش وجود باجه های VIP به وزارت امور اقتصادی و دارایی ارائه شود تا در این راستا پیگیری‌های لازم صورت گیرد. با بانک‌های ایجادکننده این باجه‌ها برخورد می‌شود.
کد مطلب: 18501