رئیس جشنواره کن تا سال ۲۰۲۰ ابقا شد
پی‌یر لسکور روزنامه‌نگار، تهیه‌کننده تلویزیون و موسس شبکه "کانال پلاس" فرانسه که از سال ۲۰۱۴ ریاست جشنواره بین‌المللی فیلم کن را به عهده دارد، پیش از فرا رسیدن هفتادمین دوره این رویداد سینمایی، تا سال ۲۰۲۰ در سمت خود ابقا شد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۵۱
 
رئیس جشنواره کن تا سال ۲۰۲۰ ابقا شد
 
پی‌یر لسکور روزنامه‌نگار، تهیه‌کننده تلویزیون و موسس شبکه "کانال پلاس" فرانسه که از سال ۲۰۱۴ ریاست جشنواره بین‌المللی فیلم کن را به عهده دارد، پیش از فرا رسیدن هفتادمین دوره این رویداد سینمایی، تا سال ۲۰۲۰ در سمت خود ابقا شد. این تصمیم توسط هیات مدیران انجمن فرانسوی جشنواره بین‌المللی فیلم به تصویب رسید، تا لسکور سه سال دیگر نیز بر صندلی ریاست کن باقی بماند.

به گزارش تحریرنو، سال ۲۰۱۴، زمانی که ژیل ژاکوب بعد از ۳۶ سال از سمت رییس جشنواره کن اعلام بازنشستگی کرد، لسکور به عنوان جایگزین او بر صندلی یکی از مهم‌ترین رویدادهای سینمایی اروپا و دنیا تکیه زد. لسکور به عنوان یکی از افراد باسابقه تلویزیون فرانسه، بیش از همه به عنوان موسس شبکه تلویزیونی "کانال پلاس" شناخته می‌شود. او در انتخابات ریاست جمهوری فرانسه در سال ۲۰۱۲، از حامیان جدی فرانسوا اولاند بود.

به گزارش "هالیوود ریپورتر"، با تمدید حکم ریاست لسکور، همکاری او با تیری فره‌مو دبیر هنری جشنواره کن همچنان ادامه خواهد یافت. فهرست فیلم‌های راه‌یافته به هفتادمین دوره جشنواره فیلم کن اواسط آوریل آینده اعلام خواهد شد.
کد مطلب: 9645