اجرای نمایش خیابانی "فاوست" در محوطه‌ی تالار وحدت
نمایش خیابانی "فاوست" کاری از کمپانی تئاتر ا پارت (Teatr A Part) و با کارگردانی و طراحی مارچین هریک (Marcin Herich) در هفته تئاتر لهستان اجرا می شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۸
 
اجرای نمایش خیابانی "فاوست" در محوطه‌ی تالار وحدت
 
نمایش خیابانی "فاوست" کاری از کمپانی تئاتر ا پارت (Teatr A Part) و با کارگردانی و طراحی مارچین هریک (Marcin Herich) در هفته‌ی تئاتر لهستان اجرا می‌شود.

به گزارش تحریرنو، نمایش خیابانی "فاوست" ساعت ۲۱:۴۵ روزهای ۲۳ و ۲۴ آذر‌ماه و در پارکینگ تالار وحدت به اجرا در می‌آید.


مارچین هریک نویسنده، کارگردان و طراح این تئاتر، این اجرا را براساس نمایش‌نامه‌های "تاریخ‌چه‌ی دردناک از دکتر فاست" نوشته‌ی کریستوفر مارلو و "فاوست" اثر یواننا ولف گنگ گوته در قالب اثری خیابانی آماده کرده است.

این نمایش یک ساعته پیش از ایران در جشنواره‌های تئاتری لهستان، آلمان و دانمارک به اجرا در آمده و در آن یازده هنرمند تئاتر لهستان حضور دارند.

در توضیح این اجرا آمده است: "نمایش فاست" قسمت سوم از تریلوژی در فضای باز به کارگردانی ماچین هریک از کمپانی تئاتر "تئاتر ا پارت" و به‌صورت کاملا مستقل اجرا می‌شود. اجرا تنها اقتباسی از "تاریخ‌چه‌ی تراژدی دکتر فاست" توسط مارلو یا "فاست" توسط گوته است. افسانه فاوست و شیطان با عناصر کیمیایی مردی را در یک دوگانگی روح و بدن، جنسیت، احساس مرگ، دانش و عواطف نشان می‌دهد.

مارچین هریک (Marcin Herich) متولد سال ۱۹۶۹ در کشور لهستان است. فارغ التحصیل رشته‌ی علم زبان از دانشگاه سیلسین لهستان و از سال ۱۹۸۵ تا ۲۰۰۳ با کمپانی تئاتر تجربی به‌عنوان بازیگر و کارگردان هم‌کاری داشته و تالیف بسیاری از کتاب‌های تئاتری را انجام داده است. او در سال ۲۰۰۴ بنیان‌گذار تئاتر بصری و فیزیکی مستقل "تئاتر ا پارت" بوده و بنیان‌گذار و دبیر جشنواره‌ی بین‌المللی هنرهای نمایشی "ا پارت" است.
کد مطلب: 3632