نخستین فیلم سینمایی یک گوینده در فجر
وحید جلیلوند که با صدای خاص‌اش در تلویزیون و رادیو شناخته شده‌است با نخستین تجربه‌ی فیلم‌سازی بلند خود در جشنواره‌ی فیلم فجر حضور دارد.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۱۷
 
نخستین فیلم سینمایی یک گوینده در فجر
 
وحید جلیلوند که با صدای خاص‌اش در تلویزیون و رادیو شناخته شده‌است با نخستین تجربه‌ی فیلم‌سازی بلند خود در جشنواره‌ی فیلم فجر حضور دارد.

تحریرنو: این گوینده‌ی رادیو و تلویزیون که تجربه‌ی بازیگری در مجموعه‌ی تلویزیونی "نردبامی بر آسمان" را هم در کارنامه‌ی کاری خود دارد با فیلم "چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت" در بخش "نگاه نو" جشنواره‌ی سی‌و‌سوم فیلم فجر حضور دارد.

این تحصیل‌کرده‌ی سینما درباره‌ی این فیلم که با هم‌کاری برادرش و محمدحسین لطیفی به‌عنوان تهیه‌کننده ساخته است،‌ می‌گوید: به‌هم‌راه دو تن از هم‌کاران دیگرم از جمله حسین مهکام مشغول نگارش فیلم‌نامه‌ی دیگری بودیم که خیلی ناگهانی دوستی با من تماس گرفت و حدیث نفس آن روزش را برایم تعریف کرد. وقتی ماجرا را برای دوستانم گفتم، قرار شد فیلم‌نامه‌ی این داستان را بنویسیم که در نهایت پس از حدود چهار‌ماه‌و‌نیم کار روی فیلم‌نامه، ساخت فیلم به جریان افتاد.

در "چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت" که فردا ۱۳ بهمن‌ماه در دومین روز جشنواره‌ی فیلم فجر در برج میلاد به نمایش درمی‌آید، امیر آقایی،‌ نیکی کریمی، شاهرخ فروتنیان، آفرین عبیسی، برزو ارجمند، سعید داخ و... بازی می‌کنند.

در خلاصه داستان این فیلم که خود جلیلوند هم در آن بازی کرده، آمده است: یک آگهی غیرمتعارف در بخش نیازمندی‌های روزنامه‌ی همشهری جمعیت کثیری را در روز مشخصی به خیابان می‌کشد. دخالت پلیس قائله را علی‌الظاهر پایان می‌دهد، اما... .

برزو ارجمند یکی از بازیگران این فیلم که مدتی قبل پدرش انوشیروان ارجمند را از دست داد، نبود او را افسوس بزرگی دانست چرا‌که نیست تا فیلمش را تماشا کند.

در نخستین تجربه‌ی فیلم‌سازی وحید جلیلوند، سعید ملکان، مرتضی پور‌صمدی، کارن همایون‌فر، بابک کریمی و یداله نجفی هم‌کاری کرده‌اند.
کد مطلب: 2417