نشست ملی سالانه دانشمندان علوم اعصاب ایران برگزار می شود
نهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی به عنوان نشست ملی سالانه دانشمندان علوم اعصاب ایران ، در هر سال توسط انجمن علوم اعصاب ایران برگزار می شود.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۳۵
 
نشست ملی سالانه دانشمندان علوم اعصاب ایران برگزار می شود
 
نهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی به عنوان نشست ملی سالانه دانشمندان علوم اعصاب ایران ، در هر سال توسط انجمن علوم اعصاب ایران برگزار می شود.

به گزارش تحریرنو ؛ دکتر محمدتقی جغتایی رئیس نهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی گفت : این نشست بین المللی با هدف فراهم آوردن فرصتی برای شناخت پیشرفت در این زمینه ها و تلاش برای گردآوری همه دانشمندان علوم اعصاب، متخصصان علوم پایه و بالینی، دانشجویان دکترا و دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای تسهیل انتقال دانش بین آنها است.

جغتایی ادامه داد: امسال، بیماری همه گیر COVID-۱۹ بر همه ما تأثیر گذاشت، و ما نمی توانیم کنگره را به صورت حضوری برگزار کنیم. با این همه، این رخداد تأثیری عمده در اهداف برگزاری کنگره نداشته است.
وی افزود : بر این اساس نهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی در تاریخ ۱۹ تا ۲۱ آذرماه در بستر فضای مجازی و در دو سالن به صورت همزمان برگزار می شود و همه سخنرانان اصلی و دعوت شده ملی و بین المللی و ارائه مقالات در کنگره از راه دور انجام می شود. در این دوره ۲۵ سخنران کلیدی ملی و بین المللی حضور خواهند داشت.

رئیس نهمین کنگره گفت : این کنگره به همت انجمن علوم اعصاب ایران ، دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه علوم پزشکی کرمان برگزار می شود.

وی افزود : این رویداد، بزرگترین گردهمایی متخصصین علوم اعصاب و رشته های مرتبط پایه، بالینی، فنی مهندسی، علوم انسانی، هنر و حوزه های بین رشته ای است. معرفی فناوریهای نوین و پروژه های بین المللی حوزه علوم اعصاب از اهداف این کنگره است.

علوم اعصاب به عنوان یکی از علوم استراتژیک و راهبردی مطرح است. امید است که علوم مغزی و شناختی در کنار سایر حیطه های نوین مانند بیوتکنولوژی، نانوتکنولوژی و آی تی در دهه آینده تحولات زیادی را در حوزه های انسانی و اجتماعی و پزشکی ایجاد نمایند.

نهمین کنگره علوم اعصاب پایه و بالینی ۱۹ تا ۲۱ آذر ۹۹ به صورت وبینار و غیر حضوری برگزار خواهد شد. علاقمندان جهت کسب اطلاع بیشتر به وبسایت کنگره به نشانی www.bcnc.ir مراجعه نمایند.
کد مطلب: 20806