رونمایی از پوستر جشنواره‌ی نمایش عروسکی
پوستر پانزدهمین جشنواره‌ی بین‌المللی نمایش عروسکی با حضور جمعی از هنرمندان و مدیران تئاتر رونمایی شد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۲۴
 
رونمایی از پوستر جشنواره‌ی نمایش عروسکی
 
پوستر پانزدهمین جشنواره‌ی بین‌المللی نمایش عروسکی با حضور جمعی از هنرمندان و مدیران تئاتر رونمایی شد.

تحریرنو: در مراسم دوستانه‌ای که شام‌گاه پنجم مردادماه در دبیرخانه‌ی جدید نمایش‌گران عروسکی برگزار شد، پوستر این دوره از جشنواره مرضیه برومند، دبیر جشنواره و حسین طاهری، مدیر مرکز هنرهای نمایشی رونمایی شد.


بر اساس این خبر، مرضیه برومند دبیر جشنواره‌ی تئاتر عروسکی خطاب به هنرمندان این رشته گفت: اینجا خانه‌ی ستاد جشنواره‌ی تئاتر عروسکی نیست، بلکه خانه‌ی همه‌ی بچه‌های عروسکی است اما متاسفانه موقتی است و ما فقط یک‌سال این مکان را در اختیار داریم ولی تلاش می‌کنیم محلی دائمی را برای بچه‌های عروسکی تعریف کنیم، خانه‌ای که قشنگ باشد و همه دوستش داشته باشیم و برای بودن در کنار هم و تمرین در آن گردهم بیاییم.

او اظهار امیدواری کرد: در جشنواره‌ی امسال چند کار قابل دفاع در حوزه‌ی تئاتر عروسکی تولید بشود تا بتوان از این آثار دفاع و برای گرفتن سالن اجرای‌شان تلاش و پی‌گیری کرد.

در ادامه‌ی برنامه پوستر جشنواره‌ی تئاتر عروسکی که توسط مرضیه سرمشقی یکی از هنرمندان این رشته طراحی شده‌است، رونمایی شد. مرضیه برومند با رونمایی از این پوستر ابراز امیدواری کرد که این پوستر با نام اسپانسرهای مختلف جشنواره پر شود.

در این برنامه مهندس مرتضی کاظمی معاون هنری پیشین با ابراز تاسف از این‌که بودجه‌ی جشنواره‌های تئاتری در کشور ما نهادینه نشده‌است، افزود: تئاتر در هر کشوری شاخص فرهنگ و فرهیختگی است و تئاتر عروسکی نیز نشانه‌ی شادی، تحرک و پویایی هر جامعه‌ای است. بنابراین اگر به‌‌هر دلیلی از این هنر بی‌بهره باشیم ضرر کرده‌ایم.

وی در ادامه گفت: اگر سینمای ایران در جهان توانسته صاحب اعتبار شود، به خاطر تئاتر است و امیدواریم دولت‌مردان متوجه این موضوع باشند. او از دولت تدبیر و امید درخواست کرد تا بودجه‌ای در شان تئاتر کشور اختصاص بدهد.

کاظمی در پایان صحبت‌هایش با اشاره به مشکلات متعدد تئاتر، مانند کمبود سالن و بودجه و خیل بزرگ فارغ‌التحصیلان ابراز امیدواری کرد این کمبودها برطرف شود و روزی تئاتر عروسکی جای‌گاه واقعی خود را پیدا کند و هنرمندانش راضی باشند.

همچنین حسین طاهری مدیر اداره کل هنرهای نمایشی در سخنانی کوتاه با ابراز خرسندی از حضور مرضیه برومند به‌عنوان دبیر این دوره از جشنواره‌ی تئاتر عروسکی گفت: زمانی‌که دنبال گزینه‌ای برای دبیری جشنواره بودیم فکر می‌کردیم باید کسی را پیدا کنیم تا روح جدیدی به جشنواره بدمد و بتوانیم شان و منزلت تئاتر عروسکی را ارتقا بدهیم که خوش‌بختانه خانم برومند اسفند گذشته دبیری جشنواره را پذیرفت و امیدواریم با کمک ایشان نقطه‌ی عطفی در تئاتر عروسکی اتفاق بیفتد و شاهد رشد و شکوفایی این هنر باشیم.

حمید جبلی دیگر هنرمند تئاتر که به‌عنوان مدیر بخش نمایشگاه عکس این دوره از جشنواره هم‌کاری دارد، نیز از برپایی نمایشگاهی از عکس‌های تئاتر عروسکی هم‌زمان با جشنواره‌ی تئاتر عروسکی خبر داد.

اردشیر صالح‌پور، دبیر جشنواره‌ی تئاتر فجر و دبیر پیشین جشنواره‌ی تئاتر عروسکی با ابراز خرسندی از این‌که هنرمندان تئاتر عروسکی به‌همت مرضیه برومند صاحب‌خانه‌ شده‌اند، گفت: عروسک‌ها نیازمند یک مادر هستند و امیدوارم این جشن را به‌زودی در خانه‌ی عروسک برگزار کنیم و جریان‌های تئاتری را به‌سمت خانوادگی‌شدن پیش ببریم.

در این برنامه مدیرانی هم‌چون مجید جوزانی، شهرام کرمی در کنار هنرمندانی چون فاطمه معتمدآریا، رسول نجفیان، منیژه حکمت، هنگامه مفید، آزاده انصاری، عادل بزدوده، حسن دادشکر، فریبا رئیسی، یوسف صدیق، مریم سعادت، آزاده پورمختار، هما جدی‌کار، ایرج محمدی، زهرا صبری و... حضور داشتند.
کد مطلب: 1112