انتشار ۶۵۰ کتاب علوم اعصاب طی سال‌های اخیر
طی سال‌های اخیر در علوم اعصاب رشته‌های بسیاری طراحی و راه‌اندازی شده است که در همین خصوص۶۵۰ نوع کتاب نیز منتشرشده است.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۰۱
 
انتشار ۶۵۰ کتاب علوم اعصاب طی سال‌های اخیر
 
طی سال‌های اخیر در علوم اعصاب رشته‌های بسیاری طراحی و راه‌اندازی شده است که در همین خصوص۶۵۰ نوع کتاب نیز منتشرشده است.

به گزارش تحریرنو ؛ دکتر محمد تقی جغتایی مشاور عالی ستاد توسعه علوم و فناوری‌های شناختی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: مطالعه علوم اعصاب درگذشته وجود داشته ولی از نیمه دوم قرن بیستم به بعد در دنیا ابزارهایی پیدا شد که این ابزارها موجب شد بشر مغز انسان را بیشتر مورد مطالعه قرار دهد.

دکتر جغتایی در حاشیه نهمین کنگره بین‌المللی علوم اعصاب پایه و بالینی عنوان داشت: گرایش سایر رشته‌ها از جمله روانشناسی، مهندسی، بیولوژی، علوم پایه پزشکی(فیزیولوژی آناتومی و ..) دستیاران پزشکی(نورولوژی، روان‌پزشکی و..) به مطالعه در علوم اعصاب پرداخته‌اند. همچنین در همین خصوص گرایش دانش آموزان به علوم اعصاب نیز قابل‌تحسین است.

جغتایی در ادامه گفت: مشکلات زیرساختی در این حوزه بسیار زیاد است که مهم‌ترین چالش اصلی ما تربیت نیروی متخصص کافی و عدم تخصیص منابع کافی حمایتی است که اگر این مشکلات حل شود ما می‌توانیم فرصت‌هایی از قبیل توسعه و گستردگی در جهان و ورود این حوزه به اقتصاد جهانی و رویدادهای فن بازار را داشته باشیم.

وی بابیان اینکه محققان همواره به این موضوع توجه ویژه‌ای دارند، افزود: ما کشوری هستیم که محققان خوبی در زمینهٔ علوم اعصاب و شناختی داریم.

رئیس انجمن علوم اعصاب با توجه بر اینکه این حوزه پرهزینه‌ای است، خاطرنشان کرد: توسعه علوم اعصاب و شناختی در کشور نیاز به زیرساخت‌هایی دارد؛ طی ۱۰ سال اخیر ۴۰ آزمایشگاه، آزمایشگاه نقشه‌برداری مغز، شرکت در کنگره‌های بین‌المللی، چاپ مقالات ISI ایجادشده که ازجمله پیشرفت‌های این حوزه به شمار می‌روند.
کد مطلب: 20825