آقای رامبد جوان! عذرخواهی به چه قیمت؟!
نرگس خرقانی
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۳۹
 
آقای رامبد جوان! عذرخواهی به چه قیمت؟!
 
شب گذشته در برنامه خندوانه شاهد بودیم که رامبد جوان از صفر کشکولی بازیگر پیشکسوت به عنوان مهمان دعوت کرده بود. با توجه به اینکه رامبد جوان چند روز پیش در اظهار نظری عجیب و البته بی ادبانه به دفاع از برخورد زشت همکارش بهناز جعفری پرداخته و در آن دفاع به صفر کشکولی هم اشاره کرده بود و البته اشاره ای به دور از ادب! همه اینها دلیلی شد که مجری خندوانه این بار به سراغ این بازیگر پیشکسوت برود.

ظاهرا قصد رامبد جوان عذرخواهی بود اما سوالی که مطرح می شود این است که این عذرخواهی به چه قیمتی اتفاق افتاد و آیا این اصلا عذرخواهی بود یا یک چیزی شبیه به ادای عذرخواهی؟!

رامبد جوان که دیشب ثابت کرد انصافا بازیگر خوبی است! در ادامه همین بازی های خوبش در مقابل صفر کشکولی زانو زد و بابت توهینی که کرده بود عذرخواهی کرد. این زانو زدن مطمئنا بر روی مخاطبان چند میلیونی خندوانه بسیار تاثیر گذار بود! مخاطبانی که بسیاری از آنها طی سال های اخیر تنها برنامه ای که دنبال می کنند همین خندوانه است! آن هم به یمن حضور شخصیت جناب خان در اوایل این برنامه بود که توانست مخاطبان زیادی را به این برنامه جلب کند، حال بگذریم از دلایل نبود برنامه های جذاب در تلویزیون که در این برهوت برنامه، خندوانه می شود پاشنه آشیل تلویزیون!

در ادامه این شوی جذاب، رامبد جوان اظهار داشت که او هم می خواهد ببخشد! سوالی که مطرح می شود این است که ایشان چه چیز را می خواهد ببخشد؟! اینکه دوست دارد یک چیزهای بار خبرنگاران کند! تا یک جاهایی از آنها بسوزد! از قدیم در این مواقع می گفتند که فلانی دست پیش گرفته است که پس نیافتد! این ضرب المثل، داستان عذرخواهی و بخشیدن جناب جوان بود!

اما در ادامه سوال دیگری که مطرح می شود این است که با توجه به اینکه رسانه ملی از پول بیت المال اداره می شود و هر ثانیه آگهی دادن در این رسانه میلیون ها تومان هزینه دارد، این شوی چند دقیقه ای که دیشب از آنتن تلویزیون شاهدش بودیم خرجش از کجا بود و از جیب چه کسی پرداخت شد؟ آن هم با آن اسپانسرهای میلیاردی که برنامه خندوانه دارد، آیا مردم و اسپانسرهای برنامه خندوانه پولشان را بابت عذرخواهی رامبد جوان از صفر کشکولی خرج می کنند؟ چرا آقای جوان از خودش مایه نمی گذارد و مثلا یک فیلم نمی سازد که یکی از بازیگران اصلی اش صفر کشکولی باشد؟! یعنی یک مجری اگر خارج از برنامه اش به این و آن توهین کرد، باید از وقت تلویزیون برای جبران اشتباهش استفاده کند؟!

البته این سوالی است که تهیه کننده برنامه خندوانه هم باید در قبالش پاسخگو باشد. ایشان چگونه وقت برنامه اش را برای یک مساله شخصی مجری اش اختصاص داده است آن هم برنامه ای که از پیش ضبط شده و همه چیز در آن از پیش طراحی شده بود.

اما نکته دیگر برنامه دیشب این بود که رامبد جوان گفت سر همدیگر منت نگذاریم و نگوییم که ما باعث شدیم تو اینجا هستی. این گفته رامبد جوان در پاسخ به خبرنگاری بود که در مقابل بی ادبی های بهناز جعفری در آن نشست معروف سریال زیر پای مادر، گفت اگر ما نبودیم شما بهناز جعفری نمی شدید.

البته که هر کس جایگاه خودش را دارد ولی سوالی که در میان مطرح می شود این است که اگر همین رسانه ها نبودند و این جریان را پوشش نداده بودند آیا رامبد جوان حاضر بود از صفر کشکولی در برنامه اش دعوت و بعد هم عذرخواهی کند؟! به نظر می رسد برخورد عزیزان بازیگر خودش گویای اهمیت رسانه ها در دنیای امروز است، هر چند که این عزیزان سعی در کمرنگ جلوه دادن نقش رسانه ها داشته باشند ولی رسانه ها بر روی برخورد آنها به شدت تاثیرگذار هستند!

البته؛ در پایان باید گفت که همچنان ما شاهد یک عذرخواهی درست و حسابی از خبرنگاران طی این مدت نبودیم و این جای بسی تاسف دارد و این سوال را مطرح می کند که چه چیزی باعث شده است تا یک سری از دوستان هنرمند تا این اندازه از اصحاب مطبوعات طلبکار باشند؟!

نرگس خرقانی

کد مطلب: 12112