فیلم‌های حاضر در جشنواره‌ی شهر مورد تایید وزارت ارشاد است
دبیر پنجمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم شهر گفت: در جشنواره‌ی امسال فیلمی انتخاب نشده است که مجوز و تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را نگرفته باشد.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۵۰
 
فیلم‌های حاضر در جشنواره‌ی شهر مورد تایید وزارت ارشاد است
 
دبیر پنجمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم شهر گفت: در جشنواره‌ی امسال فیلمی انتخاب نشده است که مجوز و تایید وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را نگرفته باشد.

تحریرنو: سیاوش حقیقی در نشست رسانه‌ای پنجمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم شهر که صبح امروز سه‌شنبه (۵ خرداد) در فرهنگ‌سرای رسانه برگزار شد، گفت: پنجمین دور جشنواره بعد از وقفه‌ای چند‌ساله خردادماه امسال برگزار می‌شود.

وی با اشاره به این‌که از شهریور سال گذشته دبیرخانه‌ی جشنواره فعالیت خود را آغاز کرد، افزود: از ابتدا هدف‌گذاری ما هم‌گرایی میان اهالی سینما بوده است.

دبیر پنجمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم شهر ادامه داد: از سوم خرداد بخش محله‌ی جشنواره کار خود را آغاز کرده است که به‌صورت رایگان در مناطق ۲۲ گانه‌ی شهر تهران اقدام به آموزش فیلم‌سازی برای هنرجویان علاقه‌مند کرده است.

حقیقی گفت: تا امروز بیش از ۱۱۷۰ هنرجو در این کلاس‌ها آموزش دیده‌اند که ۱۵۸ فیلم نیز توسط این هنرجویان ساخته شده است.

وی با بیان این‌که افتتاحیه‌ی بخش اصلی جشنواره فردا ۶ خرداد در ایوان شمس برگزار خواهد‌شد، اظهار داشت: در مراسم افتتاحیه، تجلیل از مسعود کیمیایی و پوران درخشنده و هم‌چنین بزرگ‌داشت مرحوم مرتضی احمدی و مرحوم رسول ملاقلی‌پور با حضور خانواده‌ی این دو عزیز برگزار خواهد‌شد.

دبیر پنجمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم شهر از اهدای جوایز بخش‌های اقلام تبلیغی و برگزیدگان محله‌ها در افتتاحیه‌ی جشنواره خبر داد و گفت: در زمان برگزاری جشنواره نیز با تمام آموزشگاه‌های آزاد سینمایی هم‌آهنگ شده‌است که هنرجویان منتخب خود را به‌ما معرفی کنند تا بتوانند از کار‌گاه‌های آموزشی که در طول جشنواره برگزار می شود، استفاده کنند.

حقیقی بیان داشت: در بخش مسابقه‌ی اصلی جشنواره نیز ۱۵ فیلم اکران نشده و ۱۵ فیلم اکران شده در سه‌سال گذشته به نمایش در خواهد آمد و مورد داوری قرار خواهد گرفت.

در ادامه‌ی این نشست رسانه‌ای یزدان عشیری مدیر روابط‌عمومی جشنواره‌ی فیلم شهر از تنوع مضمون فیلم‌ها در جشنواره خبر داد و گفت: در این جشنواره فیلم ‌هایی با مضمون نظم و قانون‌گرایی، حقوق شهروندی، شهدا و جان‌بازان، آسیب‌های ماهواره، نماز و نیایش و‌... وجود دارد.

وی افزود: هم‌چنین برخی گمان می‌کنند که جشنواره‌ی شهر مخصوص فیلم‌های تهرانی است در حالی‌که در این فیلم‌ها از ۳۴ لوکیشن خارج از تهران استفاده شده‌است و شهر‌هایی مثل آبادان و خرمشهر گرفته تا شهر‌های توریستی کشور مورد استفاده قرار گرفته است.

در این نشست رسانه‌ای، محمدی مدیر‌کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان فرهنگی و هنری شهرداری نیز حضور داشت که خبر از استقبال محمدباقر قالیباف از برگزاری جشنواره فیلم شهر داد و گفت: شهردار تهران علاقه‌مند بود که جشنواره به‌صورت سالانه برگزار شود.

بخش محلی پنجمین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم شهر از ۳ خرداد‌ماه جاری آغاز شد در حالی‌که بخش اصلی آن از فردا ۶ خرداد آغاز و تا ۱۲ خرداد‌ماه ادامه خواهد یافت.
کد مطلب: 2833