بانک کشاورزی، حامی تولید و کارآفرینان؛
حمایت ۷۰ میلیاردی بانک کشاورزی از احداث کشت و صنعت در مناطق مرزی
مجتمع کشت و صنعت بید مشک با حمایت و مشارکت ۷۰میلیارد ریالی بانک کشاورزی راه اندازی شده وبا ایجاداشتغال برای بیش از ۱۷۹ نفر،۲۵ سال است که نقش مهمی در توسعه پایدارو رونق اقتصادی این منطقه ایفا می کند.
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۰
 
حمایت ۷۰ میلیاردی بانک کشاورزی از احداث کشت و صنعت در مناطق مرزی
 
مجتمع کشت و صنعت بید مشک با حمایت و مشارکت ۷۰میلیارد ریالی بانک کشاورزی راه اندازی شده وبا ایجاداشتغال برای بیش از ۱۷۹ نفر،۲۵ سال است که نقش مهمی در توسعه پایدارو رونق اقتصادی این منطقه ایفا می کند.

به گزارش تحریرنو به نقل از روابط عمومی و همکاری های بین الملل بانک کشاورزی، در بازدید از مجتمع کشت و صنعت بیدمشک منظره چشم نواز ۲۰۰۰ هکتار زمین زراعی که با استفاده از تسهیلات بانک کشاورزی به سیستم آبیاری تحت فشارمجهز شده و زیر کشت محصولات مهمی چون زرشک، پسته، عناب، گل محمدی، کلزا ، ذرت، گندم و ... قرار دارد ، مایه ی دلگرمی است و بی درنگ مفاهیمی چون رونق تولید، اشتغالزایی، شکوفایی اقتصادی، کشاورزی دانش محور و امنیت غذایی را به ذهن متبادر می سازد.

در بخش دیگری از این مجتمع ، واحدهای بزرگ تولیدی چون گاوداری شیری هزار راسی با ظرفیت فعلی ۸۵۰ راس گاو شیری و تولید روزانه ۱۳ تن شیر ، مرغداری گوشتی ۴۵ هزار قطعه ای با تولید ۴۰۰ تن گوشت سفید در سال ، مرغداری تخم گذار ۲۳۰ هزار قطعه ای با میزان تولید ۳هزار و ۶۰۰ تن تخم مرغ در سال و پولت تخم گذار ۱۱۰ هزار قطعه ای، که همگی با استفاده از تسهیلات بانک کشاورزی احداث و راه اندازی شده اند، برگ افتخار دیگری از عملکرد بانک کشاورزی در حمایت از کارآفرینی و تولید به ویژه در مناطق محروم و دورافتاده کشور است.

سیروس مشار مدیر کشت و صنعت بیدمشک، با تاکید بر حمایت ۷۰ میلیارد ریالی بانک کشاورزی و همراهی بانک با این مجموعه در طول ۲۵ سال فعالیت خود ، به عناوین وموفقیت های مهم دیگر این مجموعه اشاره می کند و می گوید: با پشتیبانی بانک کشاورزی و به همت مدیر و کارکنان کوشا و کارآفرین کشت و صنعت بیدمشک ، کارنامه موفق فعالیت های این مجموعه به ثبت رسیده است . از جمله این موفقیت ها می توان گندم کار نمونه ، پروار بند نمونه گوساله ، پرورش دهنده نمونه ماهی گرمابی ، کشاورز نمونه محصول ذرت علوفه ای ، گاودار نمونه صنعتی ، واحد نمونه صنایع تبدیلی و تکمیلی ، برگزیده نمونه جشنواره شهید رجایی به عنوان کارآفرین برتر، واحد برگزیده صنایع غذایی استان ، گاودار نمونه صنعتی ، مرغدار نمونه تخم گذار ، برگزیده صنعت غذایی محصول ذرت علوفه ای در سطح خراسان جنوبی و مرغدار نمونه ی تخم گذار در سی و سومین دوره ی انتخاب و معرفی نمونه های ملی بخش کشاورزی را نام برد.

شایان ذکر است در بازدید اخیر روح اله خدارحمی مدیرعامل بانک کشاورزی از این مجموعه که با حضور دکتر خاوازی وزیر جهاد کشاورزی صورت گرفت، عنوان شد که در حال حاضر با حمایت بانک کشاورزی زنجیره تولید محصولات لبنی در مجتمع کشت و صنعت بیدمشک کامل شده و این مجتمع در حال تکمیل زنجیره تولید گوشت مرغ شامل سالن های پرورش مرغ گوشتی و کارخانه خوراک دام است.
کد مطلب: 20718