اهدای جایزه ویژه هیات داوران جشنواره کلکته به "کوپال"
فیلم سینمایی کوپال جایزه‌ی ویژه‌ی هیات داوران بیست و سومین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم کلکته را بدست آورد.
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۰۹
 
اهدای جایزه ویژه هیات داوران جشنواره کلکته به "کوپال"
 
فیلم سینمایی کوپال جایزه‌ی ویژه‌ی هیات داوران بیست و سومین جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم کلکته را بدست آورد.

به گزارش تحریرنو ؛ فیلم سینمایی "کوپال" به نویسندگی و کارگردانی کاظم ملایی که به عنوان تنها نماینده‌ی سینمای ایران در بخش اصلی "بیست و سومین جشنواره‌ی فیلم کلکته" (نوآوری در تصاویر متحرک) به نمایش درآمد، شب گذشته توانست در مراسم اختتامیه‌ی این رویداد معتبر آسیایی جایزه‌ی ویژه‌ی هیات داوران این جشنواره را کسب کند.

فیلم "کوپال" از ایران به همراه فیلم "پرندگان در کیگالی آواز می‌خوانند" از کشور لهستان (برگزیده‌ی جشنواره‌های کارلووی واری، هامبورگ و نامزد هوگوی طلایی شیکاگو ۲۰۱۷) جایزه‌ی ویژه‌ی هیات داوران این جشنواره را بدست آوردند و همچنین فیلم "قو" از کشور ایسلند (منتخب جشنواره‌های تورنتو و تسالونیکی ۲۰۱۷) موفق به دریافت جایزه‌ی بهترین کارگردانی و فیلم "سگ‌ها"، محصول کشور فرانسه (منتخب هفته‌ی منتقدین کن و برگزیده‌ی جشنواره‌های مونیخ و سن سباستین ۲۰۱۷) برنده‌ی ببر طلایی بنگال به عنوان بهترین فیلم این جشنواره شد.

جشنواره فیلم کلکته که از سال ۱۹۹۵ افتتاح شده آمده به عنوان قدیمی‌ترین جشنواره فیلم هندوستان به حساب می‌آید و به همراه جشنواره‌ی گوآ جزو جشنواره‌های مورد تایید انجمن تهیه‌کنندگان جهانی فیلم (FIAPF، فیاپف) در کشور هندوستان به شمار می‌آید.

کوپال به عنوان تنها فیلم سینمای ایران بزودی در بخش مسابقه‌ی دیگر جشنواره‌های مطرح هندوستان همچون جشنواره‌های دهلی و جیپور نیز به نمایش درخواهد آمد. جشنواره‌ی فیلم کلکته از تاریخ دهم تا هفدهم نوامبر، مصادف با ۱۹ تا ۲۶ آبان، در شهر کلکته‌ی هندوستان برگزار ‌شد.
کد مطلب: 13906