در نشست خبری فیلم سینمایی «شعله ور» عنوان شد؛
ما در سیستان و بلوچستان سعی کردیم زیبایی ها را نشان دهیم
جلسه پرسش و پاسخ فیلم سینمایی «شعله ور» با حضور حمید نعمت‌الله، محمدرضا شفیعی، هادی مقدم‌دوست، دارا حیایی،روزبه رایگا، مهدی سعدی و با مدیریت محمود گبرلو در پردیس ملت برگزار شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۶
 
ما در سیستان و بلوچستان سعی کردیم زیبایی ها را نشان دهیم
 
جلسه پرسش و پاسخ فیلم سینمایی «شعله ور» با حضور حمید نعمت‌الله، محمدرضا شفیعی، هادی مقدم‌دوست، دارا حیایی،روزبه رایگا، مهدی سعدی و با مدیریت محمود گبرلو در پردیس ملت برگزار شد.

به گزارش تحریرنو ؛ حمید نعمت الله در ابتدای این نشست خبری با اشاره به سختی های ساخت فیلم وپرسشی پیرامون اعتراضات مردم سیستان و بلوچستان نسبت به توهین به مردم این شهر در فیلم «شعله ور» گفت: من در جریان نیستم از شادی عده‌ای ناراحت شده باشند، ما بسیار با احتیاط رفتار کردیم و سعی کردیم همه چیز را رعایت کنیم، وقتی ما فیلمی در این شهر می‌سازیم با اینکه سعی می‌کنیم زیبایی‌های اقلیم آن منطقه را نشان دهیم،ما با تمام سعی که در نمایش شکوه منطقه داشتیم، نمی توانستیم در مورد مشکلات آنجا بی تفاوت باشیم، مانند کم آبی و مواد مخدر. ضمن آنکه کاراکتر اصلی اعتیاد خود را از تهران به این خطه می برد، ما با حسن نیت این اثر را ساختیم و امیدواریم با نمایش مشکلاتی مانند کم آبی کمی مسئولین برای حل آن مصرتر شوند.

کارگردان در مورد مدت زمان فیلم با بیان اینکه موافق کوتاه کردن آن است، در پاسخ سوالی راجع به تاکید فیلمسازان به ساخت فیلم های آپارتمانی گفت: دلیل اصلی اینکه کارگردانان ترجیح میدهند فیلم آپارتمانی بسازند تنبلی است، وی همچنین با قدردانی از ابراز رضایت خبرنگاران در مورد قاب های این فیلم گفت اثر ما باید عریض تر در سینما به نمایش در می آمد ولی متاسفانه این اتفاق امروز نیفتاد.

شفیعی تهیه کننده اثر نیز در مورد اعتراضات گفت: این اعتراضات چندان جدی نیست چرا که اصلا کسی آن را ندیده است، در سیستان و بلوچستان چندنفر که در صف اول نشسته بودند اعتراضاتی کردند و مدیر آن منطقه تحت تاثیر آن افراد گفت که این فیلم را در اینجا نمایش نمی دهند.

مقدم دوست با بیان روند شکل گیری فیلم نامه گفت: مهمترین عناصر این فیلمنامه حسادت به عنوان یک موضوع درونی انسانی و تمایل به تمایز داشتن به عنوان یک موضوع بیرونی بودند که ما آنها را با هم گره زدیم. سیستان و بلوچستان با اینکه منطقه محرومی است ولی تمایزهایی در مورد سطح اشتغال وجود ندارد. ما می خواستیم نشان دهیم وقتی آدمی با این خصوصیات منفی به همچین جایی می رود باز هم از دست این خوی بدش در امان نیست.

مقدم دوست ادامه داد: در این مکان خویشاوندی زیادی وجود دارد و اگر کسی از نظر اقتصادی با دیگر فرق دارد چندان مطرح نمی‌شود،ما می‌خواستیم نشان دهیم که فرد حسود در فضای جدا از شهر و طبقه‌بندی‌ها ، بازهم حسود است و ما کنش‌های شخصی کاراکتر را باز هم در منطقه‌ای دیگر دیدیم.
کد مطلب: 14752