"ماموریت غیرممکن ۵" در مراکش
کشور مراكش برای فیلم‌برداری پنجمین قسمت ماجراجویی‌های اتان هانت به مدت دو هفته یکی از بزرگ‌راه‌هایش را می‌بندد.
تاریخ انتشار : شنبه ۱۵ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۱۹
 
"ماموریت غیرممکن ۵" در مراکش
 
کشور مراكش برای فیلم‌برداری پنجمین قسمت ماجراجویی‌های اتان هانت به مدت دو هفته یکی از بزرگ‌راه‌هایش را می‌بندد.

تحریرنو: به‌نظر می‌رسد بعد از وین، ماموریت بعدی تام کروز خیلی هم غیرممکن نخواهد بود: بستن یکی از بزرگ‌راه‌های اصلی کشور مراکش به‌مدت دو هفته برای فیلم‌برداری حرکت‌های اکشن فیلم بعدی‌اش.

به‌ظر می‌رسد دولت مراکش بعد از این‌که فرصت فراهم‌کردن مکان فیلم‌برداری فیلم جدید "جنگ ستارگان" را به ابوظبی واگذار کرد، حالا کاملا مشتاق است با دست‌اندرکاران تهیه‌ی یک فیلم بزرگ هالیوودی دیگر هم‌کاری کند. برای انجام مراحل فیلم‌برداری فیلم "ماموریت غیرممکن ۵" ساخته‌ی کریستوفر مک‌کواری و با بازی تام کروز، کمپانی ملی بزرگ‌راه‌های مراکش اعلام کرد که جاده‌ی اصلی بین آگادیر و کازابلانکا را تا تاریخ دوازدهم‌ماه سپتامبر بسته نگه خواهد داشت.

هفته‌ی گذشته تام کروز و هم‌بازی‌هایش در اين فیلم یعنی ربکا فرگوسن و سایمون پگ روی سقف خانه‌ی اوپرای وین و هم‌چنین متروی شهر در حین فیلم‌برداری دیده شدند. اين هفته هم تهیه‌ی فیلم از اتريش به این کشور آفریقای‌شمالی منتقل شد. قرار است فیلم‌برداری در چندین شهر مراکش از جمله کازابلانکا، مراکش و رباط صورت بگیرد. کروز روز شنبه در میان تشویق‌های طرف‌دارانی که بیرون هتل‌اش منتظر ایستاده بودند وارد شهر رباط شد.

این کشور صحرایی که از سال ۱۹۶۲ و با فیلم "لارنس عربستان" میزبان بسیاری از فیلم‌برداری‌های هالیوودی بوده، از سال ۲۰۰۸ تا به‌حال و با بحران اقتصادی پیش‌آمده ضربه‌های بسیاری خورده‌است. تعداد فیلم‌برداری‌های خارجی در این کشور به‌طور ثابت کاهش یافته‌اند. امسال تا به‌حال این کشور میزبان فیلم‌برداری فیلم‌های "ملکه صحرا" با بازی نیکول کیدمن و "هولوگرامی برای یک پادشاه" با بازی تام هنکس بوده‌است.
کد مطلب: 1403