طی مراسمی و با قرائت بیانیه ای؛
اختتامیه نهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت
مراسم اختتاميه نهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت با قرائت بیانه ای ،عصر روز چهارشنبه مورخه 28 بهمن ماه در مركز همايش های بين المللي پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۳۰
 
اختتامیه نهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت
 
مراسم اختتاميه نهمین همایش بین المللی موتورهای درون سوز و نفت عصر روز چهارشنبه مورخه ۲۸ بهمن ماه در مركز همايش هاي بين المللي پژوهشگاه صنعت نفت برگزار شد.

در این مراسم با توجه به نظریات وزیر محترم نفت در سخنرانی افتتاحیه و مباحثی که در میزگردهای تخصصی، سخنرانی های کلیدی، مقالات و نشست های صنعتی مطرح شد، بیانیه ای در ۹ ماده قرائت شد که به شرح ذیل می باشد:

۱- ارتقای موتورهای پایه گاز طبیعی همگام با فناوری روز دنیا و بکارگیری گاز مایع مد نظر قرار بگیرد.

۲- تلاش در جهت استفاده از گاز طبیعی در ترابری عمومی (اتوبوس و کامیون)

۳- استفاده از سوخت دیزل با کیفیت در خودروهای دیزل سواری

۴- با توجه به ضرورت تطبيق مستمر نيازهاي طراحی، توسعه و تولید در صنعت موتور و از طرفی لحاظ نمودن سوخت و كيفيت آن و نيز پالايش و عرضة سوخت هاي مختلف محصول صنعت نفت، كارگروه مشتركي با حضور نمايندگان صنعت موتوری و صنعت نفت زير نظر آقايان ميرسليم (رییس مرکز تحقیقات موتور) و رحمتي (معاون محترم وزیر نفت) در این همایش تشكيل شد.

۵- ضروری است که سازندگان قطعات موتوری، فناوری های پیشرفته منطبق با استانداردهای الگوی مصرف سوخت، آلودگی و عملکردی در موتورهای با سوخت گاز طبیعی، مایع، دیزل و بنزینی را در دستور کار قرار دهند تا به لحاظ کیفیت به استانداردهای لازم دست یابیم و در مصرف داخل و صادرات رتبه دار شویم.

۶- تكميل زنجیرة آزمون­هاي خودروسازی و صحه گذاري طراحی و قطعه سازی قواي محركه گام مهمی است که برای بهبود تولید خودروهای منطبق با فناوری­های پيشرفته باید برداشته شود.

۷- همکاری تخصصي صنعت موتورسازی با پژوهشگاه صنعت نفت، سازمان تحقيقات و استاندارد صنعتي ايران در تدوین و ارتقای استانداردهای فنیِ اجباري و تشويقي كه فناوري پايش برخط آلاينده­ها از جمله آن است و همچنين در اعمال جدیت براي نظارت بر اجرای استانداردهاي مصوب، شرط بهبود مداوم محصولات و حفظ حقوق مصرف كنندگان است.

۸- حمایت دولت و خودروسازان از قطعه سازاني که مبادرت به سرمایه گذاری برای توسعة قطعات می کنند با تاکید بر اهمیت بهینه سازی و ارتقای کیفیت و پاسخگويي به نيازهاي طراحي پيشرفته ضروری است و در این زمینه پشتیبانی از قطعه سازانی که تمایل به افزایش مهارت نيروي انساني و بروزرسانی تجهیرات ساخت و تولید و آزمون دارند، اولویت دارد.

۹- بر لزوم تدوین سند راهبردی سوخت و قوای محرکه با توجه به مزيتهاي فناوري، رقابتي، زيرساختي و اقتصادي با هدف كاهش مصرف در حوزه های مختلف حمل و نقل، خودروسازی، ریلی، هوایی و ایستگاهی تاکید می شود. از این سند به حول و قوه الهی در دهمین همایش بین المللی موتورهای درونسوز و نفت رونمایی خواهد شد.
کد مطلب: 4608