هوگوی نقره‌ای بخش اصلی شیکاگو به فیلم «جنایت بی دقت» رسید
«جنایت بی دقت» دقایقی پیش برنده جایزه ویژه هیات داوران جشنواره شیکاگو شد.
تاریخ انتشار : شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۲
 
هوگوی نقره‌ای بخش اصلی شیکاگو به فیلم «جنایت بی دقت» رسید
 
«جنایت بی دقت» دقایقی پیش برنده جایزه ویژه هیات داوران جشنواره شیکاگو شد.

به گزارش تحریرنو ؛ شهرام مکری موفق شد هوگوی نقره‌ای این جشنواره را برای فیلم «جنایت بی دقت» به تهیه‌کنندگى نگار اسکندرفر به دست آورد.

به این ترتیب سینمای ایران بعد از عزت اله انتظامی، جعفر پناهی و اصغر فرهادی برای چهارمین بار از بخش اصلی جشنواره شیکاگو جایزه گرفت.

امسال و در پنجاه و ششمین دوره برگذاری این جشنواره فیلم جنایت بی دقت دررقابت با یازده فیلم دیگر قرار داشت و نمایش موفق و عکس العمل بسیار خوب منتقدان نشان از رضایت تماشاگران جشنواره از این فیلم داشت.

سینمای ایران برای اولین بار درسال ۱۹۷۱ جایزه هوگوی نقره ای بهترین بازیگر این فستیوال را برای عزت اله انتظامی و بازیش در فیلم گاو به دست آورد.

جعفر پناهی با فیلم «دایره» و اصغر فرهادی با فیلم «چهارشنبه سوری» برندگان هوگوی طلایی جشنواره شدند. همینطور محسن مخملباف با فیلم «پرزیدنت» محصول کشورهای المان فرانسه و انگلیس جایزه هوگوی طلایی را به دست آورده بود. سینمای ایران یک بار هم با فیلم «بدون تاریخ بدون امضا» از وحید جلیلوند جایزه بخش مسابقه فیلم های اول و دوم (کارگردان های جدید) را برده است.

هوگوی نقره ای شیکاگو که بعد از جایزه بهترین فیلم نامه منتقدان ونیز به دست آمده مسیر پیش روی «جنایت بی دقت» برای نمایش در جشنواره های جهانی را هموار تر خواهد کرد.
کد مطلب: 20729