مهر پیگیری کرد؛
سینما گرفتار ویروس «بلاتکلیفی»/ سینماداران: هیچ چیز قطعی نیست!
در حالی که طبق اطلاع‌رسانی قبلی سازمان سینمایی قرار بر آغاز فعالیت سالن‌های سینمایی از فردا یکشنبه اول تیرماه است، اما به گفته رئیس انجمن سینماداران هنوز هیچ چیز در این زمینه قطعی نیست!
تاریخ انتشار : شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۷
 
سینما گرفتار ویروس «بلاتکلیفی»/ سینماداران: هیچ چیز قطعی نیست!
 
در حالی که طبق اطلاع‌رسانی قبلی سازمان سینمایی قرار بر آغاز فعالیت سالن‌های سینمایی از فردا یکشنبه اول تیرماه است، اما به گفته رئیس انجمن سینماداران هنوز هیچ چیز در این زمینه قطعی نیست!

به گزارش تحریرنو از مهر، هرچند با اعلام رسمی رئیس جمهور و طبق تصمیم ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام شده بود سینماها در کنار دیگر مراکز هنری می‌توانند از ابتدای تیرماه با ۵۰ درصد ظرفیت و رعایت «پروتکل‌های بهداشتی» فعالیت خود را از سر بگیرند، اما در کمتر از ۲۴ ساعت مانده به موعد اعلام شده، شواهد نشان از اوج بلاتکلیفی مسئولان سینمایی و بحران تصمیم‌گیری آن‌ها در این زمینه دارد.

طبق اعلام روابط عمومی سازمان سینمایی قرار بر این بود که سینماها اکران خود را با دو فیلم «شنای پروانه» محمد کارت و «خوب، بد، جلف ۲؛ ارتش سری» پیمان قاسم‌خانی به همراه ۵ فیلم اکران اسفند ۹۸ از سر بگیرند اما با اعلام انصراف ناگهانی رسول صدرعاملی به‌عنوان تهیه‌کننده «شنای پروانه» در اعتراض به اجرایی نشدن وعده‌های حمایتی سازمان سینمایی، همه چیز به‌حالت تعلیق درآمد.

از سوی دیگر اوج‌گیری مجدد شیوع ویروس «کرونا» در کشور و طرح هشدارهای مکرر در زمینه لزوم از سرگیری محدودیت‌ها، این نگرانی را به‌وجود آورده است که ستاد ملی مقابله با کرونا هم در تصمیم‌گیری خود در زمینه فعالیت مراکز هنری تجدیدنظر کند و در این زمینه طبیعتاً سینما نیز مستثنی نمی‌تواند باشد.

در مجموع در حالی فردا یکشنبه اول تیرماه، موعد اعلام شده از سوی دولت برای بازگشایی سینماها فرامی‌رسد که همه چیز در وضعیت بلاتکلیف و مبهم است؛ نه ترکیب فیلم‌ها قطعی شده است، نه سامانه‌های فروش بلیت آغاز به کار کرده‌اند و نه فرصتی برای تبلیغ فیلم‌های احتمالی باقی مانده است!

محمد قاصداشرفی رییس انجمن سینماداران صبح امروز شنبه ۳۱ خردادماه، در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت بازگشایی سینماها از فردا یکشنبه اول تیرماه گفت: قرار بود که سینماها از ابتدای تیرماه باز شوند اما همان‌طور که در خبرها آمد رسول صدرعاملی از اکران فیلم سینمایی «شنای پروانه» انصراف داد و به همین دلیل در حال حاضر مشخص نیست که آیا سینماها برای فردا یکشنبه اول تیرماه باز خواهد شد یا نه؛ هیچ چیز قطعی نیست.

وی درباره زمان آغاز به کار سامانه‌های فروش بلیت هم تأکید کرد: تا تصمیم‌گیری نهایی در این زمینه صورت نگیرد طبیعتاً هیچ بلیتی فروخته نمی‌شود.

قاصداشرفی در پایان یادآور شد: باید مشکلات به وجود آمده برطرف شود تا بتوانیم برای بازگشایی سینماها تصمیم بگیریم. البته سینماهای سراسر کشور به‌طور کامل آماده بازگشایی هستند تا در صورت تایید نهایی و تصمیم‌گیری از سوی مسئولان سینمایی فعالیت خود را آغاز کنند.

طبق پیگیری خبرنگار مهر، قرار است ظهر امروز شنبه ۳۱ خردادماه جلسه‌ای با حضور صاحبان فیلم‌های «شنای پروانه» و «خوب، بد، جلف ۲: ارتش سری» در سازمان سینمایی برگزار شود تا در صورت حل مشکلات موجود سینماها آخرین تصمیمات در این زمینه اتخاد شود؛ تصمیماتی که البته باید دید با توجه به زمان باقی مانده می‌تواند در راستای بازگشایی سینماها از فردا باشد یا مبنایش، تغییر تاریخ اعلامی برای از سرگیری فعالیت سالن‌های سینمایی است؟
کد مطلب: 20468